05. apríla 2018

Slovinec Roglič triumfoval vo 4. etape Okolo Baskicka

Slovinský cyklista Primož Roglič.

Slovinský cyklista Primož Roglič. Foto: TASR/AP
Lodosa 5. apríla (TASR) – Víťazom štvrtkovej 4. etapy 58. ročníka šesťdňových cyklistických pretekov Okolo Baskicka sa stal Slovinec Primož Roglič z tímu LottoNL-Jumbo časom 22:26 min. Takmer 20-kilometrová rovinatá časovka jednotlivcov, ktorá nemala žiadne stúpanie, štartovala aj finišovala v meste Lodosa.

Druhú priečku obsadil Novozélanďan Patrick Bevin z BMC so stratou 9 sekúnd na víťaza, tretí skončil Bielorus Vasil Kirijenka z tímu Sky (+11 s).

Slovinec sa dostal aj na priebežnú vedúcu pozíciu v celkovej klasifikácii pred doterajšieho lídra Francúza Juliana Alaphilippea z Quick-Stepu, keď na neho v časovke získal 34 sekúnd.