Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. januára 2021

Služobný odev jedného policajta vyjde ministerstvo na viac ako tisíc eur, zabezpečiť musí celý zborHodnota služobného odevu pre jedného príslušníka Policajného zboru SR predstavuje 1033,70 eura. Vyplýva to z Opatrenia Ministerstva ...Zdieľať
138831771_4064501280246730_3428892810677468967_o 676x451 23.1.2021 (Webnoviny.sk) - Hodnota služobného odevu pre jedného príslušníka Policajného zboru SR predstavuje 1033,70 eura. Vyplýva to z Opatrenia Ministerstva vnútra SR o hodnotách výstrojných súčastí pre príslušníkov Policajného zboru na výkon služby v roku 2021.


Do výstroje sú podľa dokumentu zahrnuté napríklad zimná čiapka, šiltovka, niekoľko druhov búnd, nepremokavá súprava, tričká, polokošele, dva druhy nohavíc alebo napríklad dva druhy topánok. Naopak, spomenuté náklady nezahŕňajú zbrane ani iné policajné pomôcky.

„Služobná rovnošata a jej súčasti pozostávajú z výstrojných súčastí, ktoré sú zostavené tak, aby mohol príslušník Policajného zboru vykonávať službu v priebehu roka počas všetkých ročných období,“ uvádza sa v dokumente. Hodnota služobnej rovnošaty sa podľa rezortu vnútra vyčísľuje každý rok podľa reálnych nákupných cien.

„Určenie hodnoty služobnej rovnošaty a jej súčastí slúži na výpočet výšky peňažného a nepeňažného plnenia poskytovaného príslušníkom Policajného zboru pri vzniku služobného pomeru, počas služobného pomeru a aj v závislosti od toho, či vykonávajú štátnu službu v služobnej rovnošate, v občianskom odeve, prípadne striedavo v služobnej rovnošate a v občianskom odeve," dodáva dokument. Policajný zbor momentálne disponuje približne 22 000 príslušníkmi.


Zdroj: Webnoviny.sk - Služobný odev jedného policajta vyjde ministerstvo na viac ako tisíc eur, zabezpečiť musí celý zbor © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Židovská obec sa obáva vytratenia prokurátorov zameraných na extrémizmus
<< predchádzajúci článok
Grécki študenti sa vrátia do škôl, nočný zákaz vychádzania či cestovania po krajine zostáva v platnosti

Služobný odev jedného policajta vyjde ministerstvo na viac ako tisíc eur, zabezpečiť musí celý zbor - diskusné fórum čitateľov