Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

26. septembra 2023

SNG vo Zvolene priblíži v divadle jeden z príbehov spravodlivýchNávštevníci zažijú mimoriadne silné, ľudské a nezabudnuteľné stretnutie s Denisou Nikodémovou, ktorá vďaka rodine Pellerovej zo Spišskej Novej Vsi prežila holokaust, informuje SNG.Zdieľať
SNG vo Zvolene priblíži v divadle jeden z príbehov spravodlivých

Jeden z príbehov spravodlivých, ktoré prostredníctvom Slovenského rozhlasu prináša už desať rokov novinárka a autorka projektu Príbehy spravodlivých Dagmar Mozolová, si budú môcť vypočuť a zažiť návštevníci zvolenského Divadla J. G. Tajovského (DJGT). Podujatie v gescii Slovenskej národnej galérie (SNG) sa tam uskutoční v piatok (29. 9.) o 18.00 h.


"Návštevníci zažijú mimoriadne silné, ľudské a nezabudnuteľné stretnutie s Denisou Nikodémovou, ktorá vďaka rodine Pellerovej zo Spišskej Novej Vsi prežila holokaust. Jej životným príbehom prevedie práve autorka projektu Mozolová. Rozprávanie doplnia piesne Katky Koščovej v klavírnom sprievode Daniela Špinera a projekcia filmu Mamička," informuje SNG.

V závere mesiaca (30. 9.) sa SNG vráti k tradičnej sobotnej bašte na zámku. Bude o rodine Dominika Skuteckého. "Spolu sa ponoríme do detských zážitkov maliarovho vnuka Petra Karvaša. Vo svojej knihe V hniezde spomína na objav ateliéru svojho deda, na hry plné fantázie v rodinnej vile i na svoj útek do sveta, ktorý skončil na železničnej stanici vo Zvolene," opisuje podujatie galéria.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Niekedy všetci potrebujeme nové začiatky... Strhujúci príbeh Šialený med
<< predchádzajúci článok
Udelili Igricov za najlepšiu filmovú a televíznu tvorbu