31. marca 2012

Spartak porazil Košice, Žilina remizovala v Prešove

Výsledky sobotňajších zápasov 24. kolo futbalovej Corgoň ligy. Výsledky: MFK Košice - FC Spartak Trnava 0:1 (0:1) 1. FC Tatran Prešov - MŠK Žilina 1:1 (1:0) MFK ...

robert pich BRATISLAVA 31. marca (WEBNOVINY) - Výsledky sobotňajších zápasov 24. kolo futbalovej Corgoň ligy.

Výsledky:
MFK Košice - FC Spartak Trnava 0:1 (0:1)
1. FC Tatran Prešov - MŠK Žilina 1:1 (1:0)

I. polčas

V Košiciach sa začalo vo svižnom tempe a tón určili hostia. Ich aktivita slávila úspech v 5. min, keď Bicák po prihrávke Karhana využil Tóthovu chybu i zaváhanie Tofiloského a pomerne ľahko skóroval.

Aj potom sa Trnavčania snažili o útočnú hru a domácich takmer nepúšťali k slovu. Svedčí o tom aj fakt, že o aký-taký náznak ohrozenia Kamenárovej bránky sa pokúsil až striedajúci Nurkovič, ktorého hlavička skončila v náruči trnavského gólmana.

Záver polčasu priniesol po sérii faulov z oboch strán trochu nervozity, no všetko sa zaobišlo bez kariet.

II. polčas

Aj po prestávke začal dopredu aktívnejšie Spartak, ale Košičania pomerne skoro vyšli z ulity a drali sa pred trnavskú bránku. Pred pokutovým územím hostí boli stále častejšie, ale neškodne. Niekoľko náznakov skončilo nepresnou strelou.

Po jednom z priamych kopov domácich získal odrazenú loptu Gašparík a šprintom cez celé ihrisko sa dostal na dostrel svätyne MFK, no jeho pokus domáci gólman Tofiloski zlikvidoval.

Gól: 5. Bicák, ŽK: 53. Isola, 85. K. Kuzma - 52. M. Vyskočil, rozhodovali: P. Hrčka - Brendza, Tomčík, 1400 divákov

Košice: Tofiloski - Mikuláš Tóth (31. Nurkovič, 84. I. Djokovič), Kavka, Redžepi, Sekulič - Šinglár - Karaš (71. D. Škutka), Isola, K. Kuzma, Viazanko - Pačinda
Trnava: Kamenár - Habánek, Kaufman, Čvirik, Ľ. Hanzel - R. Procházka, P. Čarnota (37. Kuračka), Karhan, Bicák (69. Pavelka) - M. Vyskočil (81. Mikovič), Michal Gašparík

I. polčas

Domáci začali zápas aktívnejšie, držali loptu a obrana Žiliny museli byť stále v pozore. Prvú vážnejšiu šancu mali Prešovčania v 13. min, keď agilný Adam vysunul Střihavku, ten však zoči-voči Krnáčovi neuspel. O dve minúty strieľal Jakovlev, ale len do rúk brankára hostí. Tatran bol v prvom polčase aktívnejší a v 24. min mal tutovku na kopačke Adam, ale z otočky trafil len Krnáča.

O štyri minúty kričali diváci gól, ale po Střihavkovom prízemnom centri sa nedostal k lopte Adam. Postupom času sa hra vyrovnala a hralo sa prevažne v strede ihriska.

Šarišania v závere polčasu pritlačili Žilinu na jej polovicu. V 45. min bol faulovaný v pokutovom území domáci Jakovlev a hlavný rozhodca odpískal pokutový kop, ktorý s prehľadom premenil Adam - 1:0.

II. polčas

V 52. min sa dostali konečne k slovu aj hostia, keď Barčíkova bomba trafila Diviša v bránke domácich. Na opačnej strane bol v 62. min blízko ku gólu domáci Střihavka, keď jeho hlavičku musel spod brvna vyškriabať Krnáč. Ten istý hráč spálil tutovku o päť minút neskôr, keď prestrelil opustenú bránku "šošonov". Žilinčania boli bezzubí a ich hra vyzerala občas chaoticky.

Domáci boli pri chuti a z tribún sa ozýval potlesk na otvorenej scéne. Žilina udrela z ničoho nič v 81. min, keď Deza zoči-voči Divišovi nezaváhal - 1:1. Od tohto momentu hostia akoby vstali z mŕtvych a domáci hrali len na rýchle brejky. V nadstavenom čase zahodil nemožné domáci Guba, keď zoči-voči Krnáčovi dvakrát nedopravil loptu do siete a zápas sa skončil výsledkom 1:1.

Góly: 45. Marián Adam (z pok. kopu) - 81. Deza, ŽK: 49. Střihavka - 68. Gergel, 84. Barčík, rozhodovali: Matúš - Bobko, Borsányi, 1650 divákov

Prešov: Jakub Diviš - Kolbas, Piter-Bučko, L. Štetina, Krob - P. Lipták, Papaj, Marián Adam, Katona (73. Guba), Jakovlev - Střihavka (83. Beglaryan)
Žilina: Krnáč - Mabouka, Akakpo, Leitner, Ricardo Nunes - Bello (64. Deza), Barčík, Gergel, Pich (89. Žilák) - Majtán, J. Novák (67. Mihálik)