Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. februára 2023

Starosta Peter Fandl sa vzdal funkcie, v obci Dlhá sa tak budú konať nové voľbyStarosta obce Dlhá v okrese Trnava Peter Fandl (nezávislý) sa vzdal svojho mandátu. Oznámenie o tom doručil koncom januára na obecný úrad. Vedenie obce od 1. februára prevzal zástupca starostu Radovan Horváth. ...Zdieľať
3j2a4387 1 676x451 4.2.2023 (Webnoviny.sk) - Starosta obce Dlhá v okrese Trnava Peter Fandl (nezávislý) sa vzdal svojho mandátu. Oznámenie o tom doručil koncom januára na obecný úrad. Vedenie obce od 1. februára prevzal zástupca starostu Radovan Horváth. V Dlhej sa tak budú konať nové voľby starostu, ich termín určí predseda Národnej rady SR.


„Využil som svoje právo a po vyhodnotení situácie v obci som sa mandátu vzdal,“ povedal pre agentúru SITA Fandl. Naznačil, že v dedine sú určité problémy, ale hovoriť verejne o nich nechcel.

Fandl bol starostom jednej z najmenších obcí v okrese Trnava od roku 2018. V októbri minulého roku ho obyvatelia do tejto funkcie zvolili opäť. O post starostu sa vtedy uchádzali dvaja kandidáti, Fandl získal viac ako 52 percent hlasov.


Obec Dlhá v okrese Trnava má približne 440 obyvateľov.
Zdroj: Webnoviny.sk - Starosta Peter Fandl sa vzdal funkcie, v obci Dlhá sa tak budú konať nové voľby © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rakúsko v pondelok ukončí kontroly na slovenských hraniciach, sledovať však bude iné oblasti a nasadí aj drony
<< predchádzajúci článok
Ukrajina a Rusko si vymenili desiatky zajatcov, sú medzi nimi aj vojaci, partizáni a ostreľovači