24hod.sk    Z domova

23. februára 2012

Strana Právo a Spravodlivosť chce dať priestor RómomRómska problematika, ktorá vystupuje v takmer každom volebnom programe strán, je jedným z bodov volebného programu aj strany Právo a spravodlivosť. Na tlačovej besede v Bratislave to ...Zdieľať
pravo spravodlivost BRATISLAVA 23. februára (WEBNOVINY) - Rómska problematika, ktorá vystupuje v takmer každom volebnom programe strán, je jedným z bodov volebného programu aj strany Právo a spravodlivosť.


Na tlačovej besede v Bratislave to dnes uviedla členka strany Katarína Vrbová. Rómskej problematike podľa jej slov treba pomôcť a nie o nej len stále rozprávať, treba začať konať.

"Rómovia dokážu často viac, ako my ´gadžovia´, len im treba dať priestor," dodala. Medzi ďalšie body programu patrí podľa predsedu programovej rady strany Petra Ošvátha zmena volebného systému z pomerného na väčšinový alebo zmiešaný, pričom kandidáti budú volení v priamych voľbách dvojkolovým systémom vo volebných obvodoch krajov alebo okrskov.

"Náš program má štyri piliere, tak ako má stôl či stolička štyri nohy, aby sme stáli pevne na zemi - náš štát, naše potreby, naša ekonomika a hospodárstvo a náš priestor pre život," uviedol Ošváth. V rámci nich sa podľa jeho slov budú zameriavať predovšetkým na korupciu a klientelizmus v štátnej správe, projekt zníženia nezamestnanosti, verejné financie a dane a taktiež na životné prostredie alebo regionálny rozvoj.

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) v utorok 21. februára nadobro prišiel o svoju doterajšiu doménu udzs.sk. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa úradu Radoslava Muchová, majiteľom domény je spoločnosť Vesmír, s.r.o., v menej ktorej s úradom komunikuje Peter Puškár, predseda strany Právo a spravodlivosť.

"Už minulý rok som s úradom komunikoval a ten sa vyjadril, že doménu nepotrebuje. V utorok vyjadrili stanovisko, že ju stále nepotrebujú, preto ich vyzývam, aby sa postarali o veci tak, ako sú a aby neprekrúcali informácie," uviedol na dnešnej tlačovej konferencii Peter Puškár. Spoločnosť Vesmír, s.r.o. doteraz umožňovala úradu prezentáciu na doméne, ktorej je držiteľom. V utorok však doterajší obsah nahradila novým. Samotný úrad pritom najprv nevedel, že nejde o hackerský útok.

Na doterajšej doméne, na ktorú odkazujú napríklad aj linky z webu ministerstva zdravotníctva, sa v utorok objavil zmenený obsah. "My občania sme dohľad nad politikmi. Sme neanonymní oprávnení voliči, ktorí už nebudú trpieť útlak a ožobračovanie politikmi a finančnými skupinami a ďalšími gorilami a zločincami. Ústava nám zaručuje zdravotnú starostlivosť. Gorily nám ju zobrali, berieme si ju späť, odmietame všetky firmy, ktoré súvisia s Pentou," uvádzalo sa na stránke.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/strana-pravo-a-spravodlivost-chce-dat-priestor-romom-cl187750.html