Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. januára 2020

Súdna rada rozhodne o Maruniakovej a Cvikovej, spomínajú sa v súvislosti s Kočnerovou ThreemouSúdna rada SR sa bude v utorok 28. januára zaoberať podozreniami, ktoré ukázala komunikácia Mariana Kočnera cez aplikáciu Threema. Informácie poskytne členom aj ...Zdieľať
marian kocner 676x451 28.1.2020 (Webnoviny.sk) - Súdna rada SR sa bude v utorok 28. januára zaoberať podozreniami, ktoré ukázala komunikácia Mariana Kočnera cez aplikáciu Threema. Informácie poskytne členom aj osobitná komisia rady, ktorá prípady preveruje.


Na záver utorňajšieho zasadnutia je naplánované aj hlasovanie o návrhu ministra spravodlivosti Gábora Gála (Most - Híd). Šéf rezortu navrhol dočasne pozastaviť výkon funkcie sudkyni Zuzane Maruniakovej a aj Denise Cvikovej.

Maruniaková rozhodovala v civilnom procese o jednej z miliónových zmeniek televízie Markíza a dala za pravdu práve Kočnerovi. Cviková podľa zverejnenej komunikácie na celý proces právne dohliadala a bola aj v pojednávacej miestnosti pri vynesení rozsudku.

Verdikt pritom padol na Okresnom súde Bratislava V, Cviková pôsobila na Okresnom súde Bratislava I. Spomínané sudkyne navyše prešli výberovým konaním v čase, keď na ministerstve pôsobila ako štátna tajomníčka Monika Jankovská. Niekdajšia nominantka strany Smer-SD si údajne vymenila s Kočnerom tisíce správ. Jankovská to však naďalej popiera.

Návrh na dočasné pozastavenie výkonu funkcie môže podať minister spravodlivosti, predseda súdnej rady alebo predseda Najvyššieho súdu SR. Konečné slovo má súdna rada, ktorá hlasuje o dočasnom pozastavení funkcie sudcu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Súdna rada rozhodne o Maruniakovej a Cvikovej, spomínajú sa v súvislosti s Kočnerovou Threemou © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Súdny spor Lemikon – Tipos znova ožíva, schránková firma chce zmenu rozsudku a milióny eur
<< predchádzajúci článok
Súd rozhodol o treste pre kandidáta kotlebovcov, ktorý hlasno pozdravil „Na stráž“

Súdna rada rozhodne o Maruniakovej a Cvikovej, spomínajú sa v súvislosti s Kočnerovou Threemou - diskusné fórum čitateľov