18. novembra 2007

Súhrn výsledkov 10. kola hádzanárskej interligy žien WHIL

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 10. kola hádzanárskej interligy žien WHIL (Women´s Handball International League): SOBOTA HK Slovan Duslo Šaľa - ŠKP HK Banská Bystrica ...

BRATISLAVA 17. novembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 10. kola hádzanárskej interligy žien WHIL (Women´s Handball International League):

SOBOTA
HK Slovan Duslo Šaľa - ŠKP HK Banská Bystrica 33:14 (17:3)
Najviac gólov: Gáborová 13/4, Weibelová 8/4 - Malenovičová 3, Boškovičová 3/3
Pok. hody: 9/8 - 5/5, výlučené: 2 - 7, ČK: Szabová (Banská Bystrica), rozhodovali: Haščík a Oťapka, 300 divákov
Od začiatku stretnutia domáce jasne dominovali a bez väčších problémov a úplne zaslúžene zápas aj presvedčivo vyhrali. Bystričanky im nestačili kondične ani herne.

Iuventa Michalovce - TJ Házená Jindřichov Hradec 34:17 (17:9)
Najviac gólov: Tobiašová 7/2, Tóthová 6/1, Dittelová 4/1 - Pilařová 3/1, Eliášová 3
Pok. hody: 5/4 - 5/2, výlučené: 3 - 5, rozhodovali: Baďura, Ondogrecula ml. (obaja SR), 800 divákov
Bolo to rýchle a bojovné stretnutie a najmä zo strany domácich veľmi kvalitné. Domáce hráčky mali po celý zápas prevahu, ktorú vyjadrili aj číselne. Chvíľami viedli aj o 15 gólov. U domácich sa vyznamenala brankárka Kudročová.

DHK Zora Olomouc - HC Britterm Slokov Veselí nad Moravou 29:20 (16:9)
Najviac gólov: Tomečková 8/2, Šašková 7 - Handlová 8/5, Chmelařová 4
Pok. hody: 7/6 - 6/6, výlučené: 5 - 4, rozhodovali: Simu a Martiník, 300 divákov
Prvý polčas bolo stretnutie vyrovnané. Až v závere si favorizované domáce po chybách hosťujúcich hráčok vytvorili dostatočný náskok, ktorý do konca stretnutia udržali.

Casta Sokol Písek - ŠKP Bratislava 28:31 (12:15)
Najviac gólov: Kučerová 10/2, I. Luzumová 7/4, Borovská 6 - Súkeníková 8, Beňušková 7/5, Madárová 5
Pok. hody: 7/6 - 5/5, výlučené: 2 - 5, ČK: Cicmanová (ŠKP) za tri vylúčenia, rozhodovali: Pešek, Pavlát (obaja ČR), 345 divákov
Prvý polčas bol väčšinou v réžii hostiek, ktoré viedli o 5-6 gólov. V závere prvej časti zabrali aj domáce a stiahli rozdiel na tri góly. Úvod druhého polčasu patril domácim hádzanárkam. Vďaka Kučerovej dotiahli v 14 min na remízu 17:17 a nasledovalo naťahovanie o jeden gól. V 22. min dostala domáca Kučerová dvojminútový trest, čo hostky využili a zápas dotiahli do víťazného konca.

NEDEĽA
HC Zlín - HK Štart Trenčín 24:28 (12:13)
Najviac gólov: Budayová 9/3, Růčková 4, Hráčková 3 - Drotárová 8, Uhliarová 5, Kovaličková 4
Pok. hody: 5/3 - 3/3, vylúčené: 2 - 5, rozhodovali: Dostál a Halada, 250 divákov
Bolo to vyrovnané stretnutie, ktoré mohli vyhrať aj domáce hráčky. Ešte v 57. min bol stav vyrovnaný 24:24, ale po niekoľkých stratách a chybách domácich rozhodli Trenčianky o zisku dvoch bodov.