18. septembra 2011

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí Tipsport extraligy

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 2. kola základnej časti najvyššej slovenskej hokejovej súťaže - Tipsport extraligy 2011/2012: HKm Zvolen - HC Košice 1:3 (0:2, 0:1, ...

hokej BRATISLAVA 18. septembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 2. kola základnej časti najvyššej slovenskej hokejovej súťaže - Tipsport extraligy 2011/2012:

HKm Zvolen - HC Košice 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
Góly: 55. Mucha (L. Jurík) - 1. P. Fabuš (M. Novák, Zálešák), 17. Marek Hačšák (Pašek, M. Grman), 25. Zálešák (P. Fabuš)
Vylúčení: 3:8 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali V. Baluška - Bundil, Kacej, 1413 divákov

Zvolen: Škrečko - Mucha, Juraško, Bronilla, Ďaloga, Vantroba, Hraško - Otčenáš, L. Jurík, V. Baláž - Marek Slovák, Šachrajčuk, Brabenec - Zuzin, Trochta, Škvaridlo - Leskovjanský, M. Jurík, Méry
Košice: Hylák - M. Novák, Deyl, J. Tabaček, Homer, Huba, Šeda, M. Grman, Matúš Chovan - P. Fabuš, Zálešák, P. Bartoš - Marcel Haščák, Vorel, Pašek - Dravecký, Mlynarovič, Jenčík - Michel Miklík, E. Piatak, M. Nagy

Košičania už od úvodných minút pevne chytili zápas do svojich rúk. Ujali sa rýchleho vedenia, keď v 31. sekunde Novákovu strelu tečoval pred Škrečkom Fabuš - 0:1. Rozhodca Baluška mal pochybnosti, či ho košický útočník nedosiahol vysokou hokejkou, ale napokon gól videorozhodca uznal. V 2. min sa dostali do veľkých príležitostí Pašek a Tabaček, ale zvolenský gólman ich podržal. Potom prišli chvíle Zvolena v presilovej hre, no Ďaloga, Brabenec aj Šachrajčuk nenašli recept na Hyláka v bránke Košíc. Košičania mohli ísť do vedenia 2:0 v 9. min, keď Tabaček presne prihral Jenčíkovi, ten však netrafil prázdnu bránku. Streleckú mušku mal potom vychýlenú Grman i Dravecký. Tlak úradujúceho majstra narastal, ale hostia strelili druhý gól po rýchlej kontre. Založil ju Grman cez Pašeka, ktorý naservíroval puk Haščakovi a Škrečko kapituloval - 0:2.

Na začiatku druhej tretiny mohol znížiť Brabenec, ale neuspel pred Hylákom. Naopak boli to Košičania, ktorí zvýšili svoj náskok. V 25. min vyhrali buly, Fabuš poslal puk Zálešakovi, ktorý sa dostal až ku zvolenskému brankárovi a zblízka mu poslal puk pomedzi nohy - 0:3. Domáci hokejisti mohli v polovici zápasu konečne skórovať. Šachrajčuk sa už v 30. min radoval, ale videorozhodca nedokázal posúdiť, či puk s lapačkou Hyláka bol za bránkovou čiarou. Následne Zvolenčania nevyužili 63-sekundovú presilovku piatich proti trom, šancu mal Ďaloga. Na opačnej strane v 32. min predviedli peknú akciu Bartoš a Dravecký, ale zaskvel sa Škrečko. Vynikol aj hosťujúci Hylák, keď sa pred neho dostal Škvaridlo.

Ani v tretej tretine sa hokejisti Zvolena nedokázali dlho presadiť - zaváhal Zuzin pri ľavej žrdi a po ňom v presilovke neposlal puk do odkrytej bránky ani Brabenec. Domáci nevyužili ani 113-sekundovú presilovku piatich proti trom. Napokon sa im to podarilo až v početnej výhode: po strele Lukáša Juríka sa dostal k odrazenému puku v 55. min obranca Mucha, ktorý ho poslal bez problémov do bránky a stanovil výsledok - 1:3.

Hlasy:
Jozef Škrak (tréner Zvolena): "Do stretnutia sme nevstúpili veľmi dobre, pretože sme hneď v prvej minúte inkasovali gól a to z hernej situácie, na ktorú sme zvlášť hráčov upozorňovali. Naša hra bola ustráchaná, nedokázali sme produkovať hokej, aký sme chceli. Nevyužili sme ani presilové hry o dvoch hráčov. Košice sú silným súperom a ak nedokážeme využívať početné výhody, tak nemôžeme vyhrať. Hráčom slúži ku cti, že ani za stavu 0:3 to nezabalili a do poslednej sekundy hrali s nasadením v snahe zvrátiť výsledok. Chcel by som vyzdvihnúť dobrý výkon brankára hostí."
Antonín Stavjaňa (tréner Košíc): "Výsledok sme podložili dobrou hrou v defenzíve. Ani v strednom pásme sme nešpekulovali. Zlomovými momentmi v zápase boli presilovky a oslabenia, ustáli sme dve početné nevýhody o dvoch hráčov. Hráčov upokojila naša strelecká produktivita, keď sme si získali gólový náskok. V závere sme zbytočne inkasovali gól, keď sme sa v oslabení snažili pridať štvrtý. S výsledkom sme však veľmi spokojný."

HC Slovan Bratislava - MsHK DOXXbet Žilina 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Góly: 26. Bulík (M. Macho, L. Hudáček), 29. Bulík (L. Hudáček, M. Macho)
Vylúčení: 3:7 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - M. Orolin, J. Tvrdoň, 3132 divákov

Slovan: Konrád - I. Ďatelinka, Frühauf, Švarný, Dobroň, Bohunický, Štajnoch, L. Kozák - Balej, Lipiansky, D. Skokan - Šatan, Kukumberg, M. Hudec - Bulík, M. Macho, L. Hudáček - D. Buc, Preisinger, M. Bakoš - od 41. min Kudrna
Žilina: I. Murín - D. Devečka, Kudělka, Houdek, Ďurkech, Krčula, Dlouhý, od 41. min Staňo - Richard Huna, Róbert Huna, Stupka - Sivák, Troliga, Smotrila - Drábek, Hreus, T. Sýkora - od 41. min Kubiš, Linet, Drevenák

Obaja súperi nevyužili v úvodnom dejstve po jednej presilovke a z veľkého tlaku Slovana v závere úvodnej dvadsaťminútovky rezultovali vylúčenia Ďurkecha a Drábeka. Deväťdesiattrisekundovú presilovku o dvoch korčuliarov rozdelenú prestávkou domáci nevyužili.

V druhej časti získal Slovan dvojgólové vedenie, keď v 26. min Bulík doklepol odrazenú Machovu strelu a o tri minúty neskôr ten istý hráč poslal puk do odkrytej bránky Žiliny po Hudáčkovej akcii.

V tretej tretine pokračoval nezáživný hokej z oboch strán, skóre sa už nezmenilo.

Hlasy:
Štefan Mikeš (tréner Slovana): "Vyhrali sme na nulu, takže by sme mali byť spokojní. V našej hre sú chyby, veď je začiatok sezóny. V závere prvej tretiny sme mali presilovku o dvoch hráčov a tam sme sa mohli ujať vedenia. Našťastie sme neskôr dali dva góly a chceli duel kontrolovať. Najdôležitejšie sú tri body."
Július Pénzeš (tréner Žiliny): "Moje pocity sú zmiešané. Keby som mal čo hodnotiť, tak iba to, že sme hrali veľmi dobre v oslabení. Na druhej strane musím priznať, že keď nedáme gól, nevyhráme nikde, tobôž nie na Slovane. Chýba nám dôraz pred bránkou."

HK Nitra - HC'05 Banská Bystrica 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Góly: 41. T. Chrenko - 36. Kolba (Jokila, M. Kokavec), 44. Cebák (Heizer)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: D. Konc - Brath, M. Novák, 2291 divákov

Nitra: Čiliak - J. Kováčik, Ďurák, Rais, Hruška, König, J. Polák, M. Bača, M. Mašlonka - Korhoň, M. Štefanka, Čaládi - H. Ručkay, T. Chrenko, Podstavek - S. Saliji, Marek Haščák, G. Saliji - Klíma, Hrnka, Šumichrast
Banská Bystrica: Chorošun - Cebák, Cuník, Haverinen, Kolba, Kubka, Brňák, Bambúch, A. Themár - Kútny, Češík, Kristoffersson - M. Kokavec, Jokila, J. Sýkora - Paľov, Kapuš, Marcinek - Nemček, Heizer, T. Hričina

Ako prvý pohrozil domáci Chrenko, ale v dobrej pozícii prestrelil Chorošunovu bránku. V 15. min nevyšlo Nitranom prečíslenie troch proti dvom, keď Kováčik neprekvapil Choroušuna. Na opačnej strane sa v presilovke hostí neujal ani pokus obrancu Cebáka.

Druhá tretina priniesla rýchly hokej, ktorý sa páčil divákom. Zaujímavé momenty priniesla 30. minúta. Najskôr niektorí diváci už po strele Raisa videli puk v banskobystrickej bránke, Chorošun však výborne zasiahol. Z následného protiútoku pohrozil dobre hrajúci mladík Nemček, no Čiliak proti jeho pokusu efektne zasiahol lapačkou. Domáci následne hrali dve presilovky, ale bez úspechu. Po spomenutej druhej početnej výhode Jokila vysunul Kolbu, ktorý sa vracal z trestnej lavice a obranca hostí svoj samostatný nájazd chladnokrvne premenil - 0:1.

Hostia si do tretieho dejstva tretiny prenášali niekoľko sekúnd presilovej hry, ktorú však zahrali veľmi zle. Naopak, Tomáš Chrenko z protiútoku presnou strelou k ľavej žrdi vyrovnal a začínalo sa odznova. Nabudení domáci si verili, ale v 44. min ich schladil obranca HC´05 Cebák. Ním nahodený puk brankár Čiliak nevidel a našiel ho až v bránke - 1:2. V 51. min našiel Chrenko pred bránkou voľného Podstaveka, Chorošun však jeho blafák aj so šťastím zmaril. Hokejisti Nitry sa aj v ďalšom priebehu snažili vyrovnať, no súvislý tlak si nevytvorili. Rozhodnúť mohol definitívne v 57. min Jokila, ale neuspel proti Čiliakovi. Nitranom neskôr nepomohla ani krátka power-play, a tak si tri body odviezli domov hráči Banskej Bystrice.

Hlasy:
Branislav Okuliar (tréner Nitry): "Už v druhom zápase to bol z našej strany dobrý výkon, ale opäť nemáme body. So súperom sme dobre korčuľovali, no naša hra je momentálne veľmi upracovaná. Chýbajú nám góly i šťastie v zakončení. Ak to príde, budeme zápasy vyhrávať a budeme úspešní. Zatiaľ je to strelecky slabšie, no verím, že naši strelci sa prebudia."
Alpo Suhonen (šéftréner Banskej Bystrice): "Prvá tretina bola mimoriadne náročná, Nitra hrala agresívny hokej. V defenzíve sme hrali veľmi dobre a s pribúdajúcimi minútami sa naša hra zlepšovala. Ešte však nehráme tak, ako by sme chceli, ale som rád za dnešné tri body. V Nitre som sa cítil dobre, domáci majú výborných fanúšikov."

HK ŠKP Poprad - HK 36 Skalica 5:6 po predĺžení (1:1, 2:2, 2:2 - 0:1)
Góly: 4. Vandas (Balán, A. Novotný), 21. Kuľha (Vandas, Balán), 40. A. Kroták (Fabian, Hellström), 52. Hult, 54. Vandas - 6. R. Konečný (Pálffy, R. Školiak), 26. Pálffy (Kloz, J. Hruška), 29. Kutálek (Jaborník), 41. R. Školiak (Pálffy), 44. Obdržálek (Lušňák, Klejna), 61. Pállfy (Vyrúbalík)
Vylúčení: 7:5 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Gajan, M. Grečko, 3750 divákov

Poprad: Melicherčík (41. Fedor) - A. Novotný, D. Brejčak, Fabian, Helström, M. Šterbák, Malina, Kramár - Vandas, Balán, Kuľha - A. Kroták, Hult, Vaic - Rapáč, Gellerstedt, Achmetov - Paločko, S. Takáč
Skalica: Lakosil - Vyrúbalík, Gula, Kloz, Jankovič, Jaborník, Bučka, Magušin, K. Grman - Pálffy, R. Školiak, T. Višňovský - Lušňák, Obdržálek, R. Konečný - Kutálek, Holovič, Šátek - T. Mikúš, J. Hruška, Klejna

V úvodnom domácom stretnutí Popradčanov góly na seba nenechali dlho čakať. V 4. min počas presilovky domácich zabudli Skaličania pred bránkou na voľného Vandasa, ktorý bez problémov zasunul odrazený puk do siete - 1:0. Už o dve minúty však hostia kontrovali, keď učebnicovú prihrávku Pálffyho spoza bránky využil Konečný - 1:1. V sľubných šanciach sa zakrátko ocitli Hult a Gellerstedt, hosťujúci brankár Lakosil však bezpečne zachránil. Melicherčík sa na druhej strane vyznamenal pri strelách Višňovského.

Úvod druhého dejstva bol ako cez kopirák v porovnaní s prvou tretinou. Hneď v 21. min sa domáci opäť ujali vedenia, keď po kombinačnej akcii Vandasa s Balánom zakončil presne Kuľha - 2:1. V 26. min však bolo opäť vyrovnané, keď Kloz našiel pred bránkou osamoteného Pálffyho, ktorý už nemal problém doťuknúť puk za čiaru. Skalica sa dostala na koňa a na Melicherčíka sa valil jeden útok za druhým. Prevaha hostí priniesla gólový efekt v 29. min po zakončení Kutálka. Melicherčík v ďalších minútach vyriešil viacero gólových akcií a len vďaka nemu sa skóre nemenilo. Popradčanom sa navyše podarilo vyrovnať po ojedinelej akcii gólom do šatne, keď sa Kroták dostal do úniku, ktorý blafákom presne zakončil - 3:3.

Aj tretia časť zostala verná tradícii gólov v úvodných minútach. Tentoraz to však bol hosťujúci René Školiak, ktorého strela spoza hráča zaskočila Melicherčíka - 3:4. Skalica išla druhýkrát do vedenia a Melicherčíka vystriedal Fedor. Ten si však čisté konto udržal len tri minúty, keď mu za chrbát prekĺzol tečovaný puk z hokejky Obdržálka a Skalica sa odpútala na rozdiel dvoch gólov. Iskierku nádeje pre domáci tím vykresal v 52. min Hult, keď sa peknou individuálnou akciou cez celé klzisko zbavil dvoch hráčov a nechytateľne zavesil. O dve minúty sa Popradu podarilo vyrovnať: po buly sa dostal za chrbát obrany Vandas a nedal Lakosilovi šancu - 5:5.
Krátko nato zlikvidoval Fedor tutovku Pálffyho.

Čo skúsenému útočníkovi Skalice nevyšlo v tretej časti, vynahradil si v úvode predĺženia. Po nevyužitej šanci domácich ho poslal do úniku Vyrúbalík, čo Pálffy strelou pomedzi betóny využil na víťazný gól.

Hlasy:
Róbert Spišák (asistent trénera Popradu): "S naším vystúpením nemôžeme byť spokojní. Dostávame veľa gólov, robíme veľa elementárnych chýb najmä v obrannom pásme. Jediným pozitívom bolo, že sme sa dokázali vrátiť do stretnutia za nepriaznivého vývoja pre nás."
Peter Oremus (tréner Skalice): "Cestovali sme do Popradu s úmyslom získať nejaké body. Tie sme uhrali, takže som spokojný. Ale keď vedieme 5:3, tak zápas nemôžeme pustiť."

Dukla Trenčín - MHC Mountfield 7:0 (3:0, 4:0, 0:0)
Góly: 7. Imrich (M. Filo), 8. Pardavý (A. Šťastný, T. Melichárek), 20. R. Tvrdoň (J. Gašparovič, Hlubuček), 21. T. Melichárek (Martin Chovan, E. Bednár), 32. M. Daňo (Radulay, Štindl), 33. M. Daňo (M. Filo, Radulay), 35. A. Šťastný (Martin Chovan, Bolf)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner - Šefčík, Junek, 1860 divákov

Trenčín: V. Kováč (41. T. Hiadlovský) - Martin Chovan, E. Bednár, Gabriš, Hlubuček, Bolf, Trefný, Štindl, Imrich - T. Melichárek, A. Šťastný, Pardavý - Tybor, J. Gašparovič, R. Tvrdoň - Mikula, Sojčík, Lelkeš - Radulay, M. Daňo, M. Filo
MHC Mountfield: Dzubina (32. Šimko) - Drgoň, Rúfus, Matejka, Flamík, Brcko, Hriňa, Obuch, Tupý - Markovič, Galamboš, Michal Važan - Macejka, Zeliska, Drotár - Sobota, Ižvolt, Murček - Kriška, Vartovník, Škumát

Trenčania vyrukovali na súpera s výrazným náporom. V úvodnej desaťminútovke ho k ničomu nepustili. V 7. min sa domáci ujali vedenia po hrubej chybe gólmana Dzubinu, ktorému ľahký puk prekĺzol do bránky. Po poldruha minúte si počas chaotickej situácie pred martinskou bránkou Dzubina opäť nešťastne vrazil puk do bránky - viedorozhodca situáciu odobril a Trenčín viedol o dva góly. Navyše v 9. min Jakub Gašparovič nepremenil trestné strieľanie. Hostia sa k výraznejšej šanci dostali až v závere prvej tretiny, Kováč však bravúrne zlikvidoval obrovské priležitosti Vartovníka a Krišku. Dvadsaťštyri sekúnd pred prvou sirénou Tvrdoň zavesil pod hornú žŕdku a využil presilovku - 3:0.

Už v 23. sekunde prostrednej časti nekompromisnou strelou zvýšil Melichárek a vzhľadom na hernú prevahu domácich tak prakticky rozhodol o osude zápasu. Uvoľnene hrajúci Trenčania predvádzali dynamickú útočnú hru a zabávali fanúšikov peknými akciami, pričom v druhej tretine sa hralo prakticky na jednu bránku. V rozpätí 79 sekúnd dvakrát presne namieril mladý Marko Daňo, najskôr strelou z prvej, švihom po ľade a potom zakončil gólom aj po obliehaní martinskej bránky. V 33. min využil ďalšiu presilovku Andrej Šťastný a hostia už boli zrelí na uterák - nepomohlo im ani striedanie brankára.

Záverečná tretina sa už niesla v znamení bezstarotstného a vyrovnaného hokeja. Trenčín zredukoval zostavu a vymenil gólmanov, hostia však nedosiahli ani čestný gólový úpesch a domáci nevypočuli volanie svojich priaznivcov po desiatke. Po takmer jednostrannom priebehu zápasu tak zostalo jendoznačné víťazstvo v Trenčíne.

Hlasy:
Juraj Jakubík (asistent trénera Dukly Trenčín): "Teší ma dosiahnutý výborný výsledok i zisk troch bodov, ktoré sú pre nás veľmi dôležité pri rozbehu súťaže. Takisto nás potešila nula na konte inkasovaných gólov. Boli sme herne lepší ako náš súper, napriek tomu je v našej hre stále čo zlepšovať."
Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Veľmi ťažko sa mi hodnotí tento zápas. Začalo sa to nešťastnými gólmi, ktoré sme dostali na jeho začiatku, navyše sme museli čeliť aj trestnému strieľaniu. Výrazne to poznačilo ďalší priebeh duelu, v ktorom nám vôbec nič nevyšlo a súper bol rýchlejší a dravejší. Musíme sa z tejto lekcie poučiť a vrátiť sa k našej bojovnej a zdravo agresívnej hre."