24. februára 2008

Súhrn výsledkov nedeľňajších zápasov 56. kola Slovnaft extraligy 2007-2008

Slovan Bratislava - Dukla Trenčín 3:2 (2:1, 1:0, 0:1) Po štyroch minútach hry trafila Húževkova strela žŕdku bratislavskej bránky, na opačnej strane síce Hujsa dostal puk sklepnutím do siete, ...

BRATISLAVA 24. februára (SITA) - Slovan Bratislava - Dukla Trenčín 3:2 (2:1, 1:0, 0:1) Po štyroch minútach hry trafila Húževkova strela žŕdku bratislavskej bránky, na opačnej strane síce Hujsa dostal puk sklepnutím do siete, trafil ho však vysokou hokejkou. V oslabení potom nedal samostatný nájazd Čacho a začalo sa trenčianske trápenie. V 8. min po Hujsovom víťaznom buly prekvapil Hruška Kováča ľahkou strelou a domáci viedli. Ďalšie šance z hokejok Laža či Kuľhu ostali nevyužité. V 15. min našiel pri signalizovanom vylúčení Uram spoza bránky Srdínka a ten nikým nekrytý pohodlne zvyšoval na 2:0. Nádej Trenčína na lepší výsledok oživil v 18. min Král, ktorý zblízka dorazil strelu Petra Mikuša. Tempo hry na prelome prvej a druhej tretiny pokleslo, MsHK Žilina - HK VSR SR 20 5:6 po samostatných nájazdoch (3:2, 1:0, 1:3 - 0:0, 0:1) Úvod zápasu v Žiline sa viac vydaril domácim. Tvrdoň už v 2. min prekonal Andreanina, ale mladíci o dve minúty vyrovnali. Potom sa presadil najlepší domáci strelec Sivák a keď Roman Tvrdoň pridal ďalší gól, Žilinčania viedli rozdielom dvoch gólov. "Dvadsiatka" z hokejky Bališa dala tri minúty pred koncom tretiny kontaktný gól a ďalší mohla pridať v takmer jedenapolminútovej presilovej hre piatich proti trom, ale tú nevyužila. Druhé dejstvo sa odohrávalo v slušnom tempe, ale bez väčších streleckých príležitostí. V 25. min opäť bývalý Trenčan Sivák samostatným nájazdom zvýšil na 4:2. v 26. min Ďaloga neprekonal Laca a pri domácom gólmanovi viackrát stála šťastena. V závere druhej dvadsaťminútovky mala reprezentácia SR do 20 rokov opäť výhodu početnej prevahy piatich proti trom, ale stav sa už nemenil. Hostia dokonale obrátili vývoj zápasu až v záverečnej tretine. Domáci síce viedli už 5:3, ale v závere si gólmi Uhnáka a Jančoviča "dvadsiatka" vyžiadala predĺženie. V ňom mohli dať rozhodujúci gól Ivan či Grman, ale stav sa nezmenil a nasledovali nájazdy. Hneď v prvom bol úspešný Uhnák a v treťom Mertel, ktorého gól uznal hlavný rozhodca až po kontrole. HC Košice - HKm Zvolen 3:1 (2:1, 0:0, 1:0) Domáci Košičania v zápase so Zvolenom využili hneď prvú presilovku. Na začiatku 3. min sa Bartoš dravo natlačil až pred Hudáčka a zakončil pod hornú žŕdku. Príklepom to potom skúšal Gron, ale lapačka zvolenského brankára vyletela ako strela, rovnako na druhej strane Lipovského po zakončení Cibuľu. Skúšal to aj Lipiansky a po ňom Jozef Čierny. Košický brankár bol pozorný. Pri presilovke Zvolena v 10. min však už inkasoval z hokejky Šterbák. V 15. min sa Šimurda ocitol pred zvolenským brankárom osamotený, ale bekhendom neprekvapil Hudáčeka. V 18. min v oslabení namieril hosťujúci Cibuľa do žŕdky. O pár sekúnd neskôr Huna pohotovo dorazil Jenčíkovu strelu a Košičania po druhý raz viedli. V druhej tretine boli nebezpečnejším mužstvom, ale v koncovke sa nepresadili Bartoš, po ňom Špilár, Gron a ani Miklík nedokázali prekonať Hudáčka. Zvolen mohol vyrovnať v polovici zápasu pri presilovke bombou Babku. V 33. min v početnej výhode netrafil Špilár odkrytú časť súperovej bránky - namieril len do betónu Hudáčka a Huna do jeho masky. Vedenie svojho tímu mohol poistiť na začiatku tretej tretiny Jenčík, ale jeho strele chýbali centimetre. V presilovke sa potom o vyrovnanie pokúšal tvrdou ranou Jozef Čierny, Lipovský však zasiahol včas. Chybu hosťujúcej obrany nepotrestal v 49. min Faith. Pri zvolenskej power-play spečatil víťazstvo gólom 22 sekúnd pred koncom do prázdnej bránky Šterbák. HK 36 Skalica - SkiPark MHK Kežmarok 5:1 (3:0, 2:0, 0:1) Pred úvodným hvizdom záverečného kola základnej časti hráči a vedenie HK 36 Skalica symbolicky odovzdali šek v hodnote 70 000 Sk malému Dáriusovi Majerovi na operáciu svalovej atrofie. Domáci od začiatku zápasu nenechali nič na náhodu. V 3. min sa dôrazne natlačil pred bránku Mikúš a zasunul po ľade do kežmarskej svätyne. O minútu neskôr Višňovský síce nedal, ale za pukom pohotovo došprintoval obranca Ivičič a do prázdnej bránky zvýšil na 2:0. Vzápätí kežmarského brankára Drvára nahradil Klempa. Jednoznačný obraz hry v prospech domácich, ktorí hrali v absolútnej pohode, bol korunovaný tretím gólom počas presilovky štyroch na troch, keď po peknej kombinačnej akcii Pálffyho a Ivičič zakončoval do rohu Školiak. V druhej tretine Tibor Višňovský prispel dvomi gólmi. Najprv v 27. min nekompromisne pred bránkou z prvej nedal Klempovi šancu a o tri minúty neskôr vo vlastnom oslabení zobral skalický zadák zodpovednosť na seba. Prešiel cez celé klzisko a nedal Klempovi šancu. Tretiu tretinu Skaličania síce držali na svojích hokejkách, ale v 53. min Segľa zaznamenal čestný gól hostí k protiľahlej žŕdke po akcii na jeden dotyk. MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK Ardo Nitra 5:1 (1:1, 1:0, 3:0) Obojstrannú tohtosezónnu derniéru sledovalo preriedené publikum, ako sa v ostatnom období v Liptovskom Mikuláši stalo zvykom. Skóre otvorili hostia z Nitry. Za Falterom skončila v 12. min rýchla presilovková výmena puku zakončená českým legionárom Kapičkom. Liptáci sa však v otvorenej partii rovnako tlačili dopredu. V 18. min sa vydarila akcia prvému útoku MHK 32. Róbert Huna vybojoval v rohu puk, posunul ho svojmu bratovi Richardovi a ten nekompromisne prekonal Račka. Druhé dejstvo sa začalo drvivým tlakom domácich. Sériu vyložených šancí uzavrel v 26. min pohotový Mach. V úvode záverečnej tretiny mali Mikulášania viac ako minútovú presilovku o dvoch hráčov, nevyužili ju, ale v 48. min v rozpätí 11 s definitívne zlomili odpor snaživých hostí. O definitívnu rozlúčku so sezónou sa postaral v 60. min Mach. MHC Martin - HK Aquacity ŠKP Poprad 2:4 (1:1, 0:1, 1:2) Pred zápasom sa na ľade uskutočnili krst nového magazínu Martinský hokej a odovzdávanie darčekových predmetov kapitánovi MHC Martin Michalovi Beranovi k jeho 35. narodeninám. Domáci oblečení v červených retro-dresoch začali stretnutie vo svižnejšom tempe. V 4. min nastrelil Klepáč žŕdku popradskej bránky. Hostia sa postupne dostali do hry a v 10. min počas presilovky otvoril skóre Kroták. Martin síce dotlačil puk do súperovej siete v 13. min, ale Podstavek si počínal ako hádzanár a gól nemohol platiť. Už o minútu neskôr dosiahli domáci gól regulárne. V početnej výhode o dvoch hráčov prekonal Šimonoviča od modrej čiary Hriňa - 1:1. V 17. min predviedol Říha svoju typickú akciu cez polovicu klziska, ktorej chýbalo len lepšie zakončenie. V druhej tretine si Martin vypracoval niekoľko šancí, ale bez efektu. Naopak, Podtatranci sa spoliehali na protiútoky a jeden taký sa im vydaril v 31. min počas presilovky domácich, keď hrubú chybu Podstavka využil Jabrocký - 1:2. V závere druhej tretiny hrali "Kamzíci" dvojminútovú presilovku 5:3, ale Martinčania odolali. Lepší štart do tretej tretiny mal Poprad, ktorý v 42. min v presilovke išiel do dvojgóloveho vedenia vďaka koncovke Jarolína. O dve minúty neskôr vzkriesil martinské ambície Říha - 2:3. To domácemu tímu vlialo do žíl nové sily, ale zúfalý martinský nápor nepriniesol vyrovnanie. Naopak, hostia pri power-play Martina sekundu pred záverečným klaksónom spečatili výsledok na konečných 2:4, keď do prázdnej domácej bránky pohodlne trafil Kroták. SITA