26. septembra 2008

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 7. kola hokejovej Slovnaft extraligy

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 7. kola hokejovej Slovnaft extraligy v sezóne 2008/2009: MHC Martin - MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:4 (1:2, 1:2, 1:0) Góly: 12. L. Říha (L. Havel, Škuta), 32. M. ...

BRATISLAVA 26. septembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 7. kola hokejovej Slovnaft extraligy v sezóne 2008/2009: MHC Martin - MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:4 (1:2, 1:2, 1:0) Góly: 12. L. Říha (L. Havel, Škuta), 32. M. Macho (L. Říha, Vantroba), 49. Klepáč (L. Říha, L. Havel) - 15. Kriška (Róbert Huna, Richard Huna), 18. J. Cibuľa (Halaj, Vaškovič), 33. Kovář (D. Rehák), 40. Kovář (P. Lištiak, D. Rehák) Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 1:0, rozhodovali: D. Konc - M. Novák, M. Mášik, 3200 divákov Zostavy: Martin: Dzubina - J. Polák, Klepáč, Škuta, Vantroba, Drgoň, I. Ďatelinka, B. Majeský - Török, M. Beran, Appel - L. Havel, M. Macho, L. Říha - Džerinš, Ľ. Hurtaj, Marek Hovorka - Škumát, T. Mahdalík, I. Dornič L. Mikuláš: Falter - M. Varga, Kumstát, M. Grman, Heš, Hyben, Petran, P. Lištiak, D. Rehák - Kovář, Kuric, B. Pohanka - J. Cibuľa, Halaj, Vaškovič - F. Zúbek, Róbert Huna, M. Oravec - Kriška, Richard Huna Hráči Liptovského Mikuláša na martinskom ľade potvrdzovali povesť príjemného prekvapenia tohto ročníka. Napriek dobrému pohybu hostí však išli do vedenia domáci. V 12. min Liptáci urobili chybu na svojej modrej, Havel posunul puk na hokejku voľného Říhu, ktorý si blafákom vychutnal Faltera - 1:0. Ani Martinčania sa však nevyvarovali hrubiek vo svoje obrane a jednu z nich potrestal v 15. min Kriška - 1:1. Liptáci potom pokračovali v priamočiarom hokeji, čo im prinieslo ovocie v 18. min, keď Cibuľa využil ďalšie martinské zaváhanie - 1:2. V druhej tretine sa domáci usilovali vyrovnať, ale v 29. min sa po Džerinšovej sťahovačke a následnej strele blysol perfektným semaforom Falter. Martin sa predsa len dočkal v 32. min, keď Macho vo vlastnom oslabení vystrelil na súperovu bránku a Falter neudržal puk - 2:2. Lenže už o 21 sekúnd neskôr, stále v tej istej presilovke hostí, sa pred domácim brankárom najlepšie zorientoval Kovář - 2:3. V ďalšej početnej výhode Liptákov Martin kapituloval ešte raz. V 40. min aktívny Kovář zadovkou prekvapil Dzubinu a upravil na 4:2 pre hostí. Martinčania napokon zdanlivo stratený zápas dokázali zdramatizovať. V 49. min sa hostiteľ po Klepáčovom zásahu v početnej výhode Martina opäť dostal do hry - 3:4. Potom domáci vrhli všetky sily do útoku, ale obrana Liptákov dokázala odolávať všetkým martinským nájazdom a skóre sa už nezmenilo ani počas záverečnej minútovej power-play domácich. SkiPark MHK Kežmarok - HK Ardo Nitra 2:3 (1:1, 1:1, 0:1) Góly: 11. Drotár (Slaninák, Palovčík), 28. Bednár (Fedor, S. Pavličko) - 8. Bednařík (T. Sedlák, Gálik), 32. Hranáč (T. Chrenko, Podstavek), 49. M. Výborný (Gálik, M. Školiak) Vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše: M. Žemba (Kežmarok) na 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Krpelec - M. Valach, Gašparík, 1050 divákov Zostavy: Kežmarok: Klempa - M. Droppa, D. Brejčák, Sadiki, Jelínek, Hrubý, M. Žemba, Svitana, J. Marcinko - Mašlonka, Bartečko, Havíra - Slaninák, Palovčík, Drotár - Bednár, Pavličko, Fedor - Čížek, V. Žemba, R. Schneider Nitra: Falta - Hranáč, Kudrna, Halász, M. Výborný, M. Školiak, T. Sedlák, Zajac, Poláček - Čaládi, T. Chrenko, Podstavek - Gálik, Bednařík, H. Ručkay - Rumpel, Poljaček, Ľ. Kolník - Mach, Čunderlík, M. Chrenko Do stretnutia vstúpili lepšie hostia, ktorí už v 8. min vyhrávali po góle Bednaříka z presilovej hry. "Jastrabi" odpovedali už o tri minúty neskôr, keď najprv Mašlonka netrafil do prázdnej bránky, no Drotár sa o niekoľko sekúnd už nemýlil. Na začiatku druhej časti hry ponúkli hostia dvakrát Kežmarku možnosť hrať v početnej výhode. Domácim sa podarilo využiť tú druhú, keď v 28. min Bednár na dvakrát pretlačil puk do Faltovej svätyne. Druhý gól domácich hráčov vyburcoval, dostávali sa čoraz častejšie pred bránku hostí, no vypracované šance nedokázali gólovo zakončiť. Domácu aktivitu zastavil v 32. min nitriansky obranca Hranáč, ktorý nikým nekrytý spomedzi kruhov vyrovnal. Hostia po tomto momente prebrali iniciatívu a niekoľkokrát nebezpečne ohrozili domáceho gólmana Klempu. V úvode tretej tretiny sa hra opäť vyrovnala, domáci boli dokonca blízko k tretiemu gólu. Trojica Drotár, M. Žemba, Slaninák však v prečíslení svoju sľubnú akciu prekombinovala. V 46. min sa sám pred Klempom ocitol Gálik, no mieril tesne vedľa. Hostia sa do vedenia dostali v 49. min, keď prudkou strelou od modrej čiary prekonal domáceho brankára M. Výborný. Záverečný tlak, ktorého súčasťou bolo i odvolanie Klempu z bránky a presilovka domácich, svoje ovocie nepriniesol, a tak si Kežmarok zaknihoval prehru aj vo svojom treťom domácom vystúpení. HC Košice - HK 36 Skalica 5:1 (1:0, 3:1, 1:0) Góly: 6. Kmiť (J. Kopecký, Húževka), 22. Húževka (Kmiť), 38. Juraj Faith (Michel Miklík), 40. Michel Miklík (Juraj Faith, M. Šterbák), 48. Juraj Faith (Tabaček) - 38. Kutálek (Zálešák, Šátek) Vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, Fraňo (ČR) - Gajan, Grečko, 7526 divákov Zostavy: Košice: J. Hudáček - M. Šterbák, Tabaček, Kledrowetz, Chmelo, Špelda, P. Mocek, Babka, Gajdoš - Michel Miklík, Juraj Faith, P. Bartoš - Rudolf Huna, S. Gron, Rataj - J. Kopecký, Húževka, Kmiť - Šimurda, J. Sýkora, Jenčík Skalica: Ondrejka - Beňa, Jendek, Gula, M. Ivičič, Škadra, Šille, Škápik, Gründling - Kocák, R. Školiak, D. Pašek - T. Višňovský, J. Mikúš, Horský - Kutálek, Mikušovič, F. Novák - Zálešák, Šátek Skalica nastúpila na košickom ľade bez Pálffyho. V 5. min mala ideálnu príležitosť dostať sa do vedenia, ale Školiak pri svojom nájazde stroskotal na Hudáčkovej vyrážačke. Krátko na to mal ďalšiu veľmi dobrú šancu Višňovský, no nepremenil ju a platilo nedáš - dostaneš. V 6. min potiahol akciu Kopecký, puk prenechal Kmiťovi, a ten našiel ľavý kút hosťujúcej bránky - 1:0. Skalica mohla vyrovnať po akcii Zálešáka s Višňovským, ale Hudáček s prispením obrancu Špeldu zachránil. Sýkorova bomba brankára Ondrejku neprekvapila a v závere prvej tretiny pri presilovke chýbali Miklíkovi milimetre. V úvode druhého dejstva sa ešte nepresadil Faith, ale v 22. min Kmiť ideálne prihral Húževkovi, a ten pohotovo zakončil - 2:0. Pri presilovke to potom márne skúšali Kledrowetz, Gron aj Huna, Ondrejka odolával. V 38. min pri vylúčení Zálešáka síce ešte Miklík puk do bránky nepretlačil, ale Faith našiel medzeru a bolo 3:0. Dvadsaťdeväť sekúnd na to sa tešili aj hostia, keď Kutálek spoza bránky prekvapil Hudáčka - 3:1. Dvanásť sekúnd pred druhou prestávkou pri vylúčení Zálešáka poistil vedenie domácich Miklík - 4:1. V pohode hrajúci Košičania v tretej tretine kontrolovali vývoj. V 46. min podržal domácich Hudáček pri príležitosti Šáteka. O dve minúty na to bolo už 5:1, keď Faith v presilovke strelou spomedzi kruhov nedal Ondrejkovi šancu. Nasledovali aj ďalšie možnosti "oceliarov", ale diváci viac gólov nevideli. Dukla Trenčín - HKm Zvolen 2:5 (1:2, 0:1, 1:2) Góly: 3. V. Nemec (Bobček), 58. Lelenas (P. Mikuš, Homer) - 3. J. Markovič (Lipiansky, L. Čierny), 5. F. Turek (Vrbata, Malinský), 25. Lelkeš (Dubec), 51. L. Čierny (F. Turek, Vrbata), 60. L. Čierny Vylúčení: 3:7, navyše: A. Nedorost (Trenčín) 5+DKZ za napadnutie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: P. Grečko - T. Orolín, Kalina, 3910 divákov Zostavy: Trenčín: Hála - P. Mikuš, Gábriš, Fatyka, V. Urban, Homer, J. Liška, Bobček, Křetinský - T. Radulay, Marek Haščák, V. Kútny - S. Saliji, Trochta, Paroulek - Čacho, A. Nedorost, Valčák - V. Nemec, Kóňa, Lelenas Zvolen: J. Laco - L. Čierny, Juraško, Dlouhý, Cebák, Valach, J. Malinský, Kolafa - J. Čierny, Lipiansky, J. Markovič - T. Tatar, Klouda, Hvila - Vrbata, F. Turek, Pavliš - Lelkeš, Dubec, Macejka V Trenčíne sa začalo zostra. Už v úvode 3. min poslal Nemec puk pohotovo po otočke za chrbát hosťujúceho brankára Laca. Neubehla ani minúta a bolo vyrovnané. Hála kapituloval po prekvapujúcej strele Markoviča a o pár chvíľ neskôr lovil puk spoza bránkovej čiary po druhý raz, keď po chybe trenčianskej defenzívy zakončil akciu excelentným blafákom Turek. V polovici prvej tretiny nepretlačil puk do zvolenskej bránky Lelenas. Hostia mali v závere úvodnej časti hry výhodu 63-sekundovej presilovky o dvoch hráčov, ale neuspeli. Druhá tretina nepriniesla veľa vzruchu. Domácich fanúšikov ešte viac schladil bývalý Trenčan Lelkeš, ktorý v 25. min dorazil strelu Dubeca za chrbát Hálu. Dukla od začiatku tretieho dejstva zvýšila aktivitu. Všetky strely však s prehľadom likvidoval Laco. Navyše, L. Čierny strelou od modrej čiary potrestal vylúčenie Čacha a bolo rozhodnuté. Napriek tomu sa bolo až do konca na čo pozerať. Dukla mala výhodu 45-sekundovej presilovky piatich proti trom a po góle Lelenasa znížila na 2:4. Zázračný obrat sa však nekonal. Domácim nepomohla ani ďalšia presilovka o dvoch hráčov a hra bez brankára. Naopak, do prázdnej bránky L. Čierny uzavrel skóre zápasu. Slovan Bratislava - HK Orange "20" 5:1 (3:0, 2:1, 0:0) Góly: 12. Kropáč (Kukumberg), 14. Vaic (Döme, Lažo), 20. Liščák (J. Kováčik), 23. Liščák (Kuľha, Hujsa), 25. Sersen (Lažo, Döme) - 34. Mertel (O. Rusnák) Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Valachovič - Müllner, Šefčík, 4279 divákov Zostavy: Slovan: Hovi - M. Hruška (41. Huba), J. Kováčik, Bohunický, Petré, Devečka, Sersen - Kuľha, Liščák, Hujsa - A. Bezák, Kukumberg (35. Gráčik), Kropáč - Döme, Vaic, Lažo HK Orange "20": Andreanin (25. Kotvan) - J. Brejčák, Vizváry, Deyl, Ďaloga, Košecký - Tybor, O. Rusnák, Mertel - Molnár, Grošaft, Vyletelka - Hrivík, Mišura, Uhnák - Slávik, P. Kopecký, Lisoň Tréneri Slovana nechali v zápase oddychovať viacerých hráčov základného kádra, kormidelníci zraneniami zdecimovanej dvadsiatky zasa mali k dispozícii len piatich obrancov. Od úvodu stretnutia bolo vidieť rozdiel medzi oboma tímami. Výsledkovo sa to však prejavilo až od 12. min, keď v oslabení vyrazil brankár reprezentačného výberu Andreanin pred seba strelu Kropáča a bratislavský útočník si puk nielenže dokorčuľoval, ale aj poslal pohotovo do siete. Ešte stále v početnej nevýhode mohol individuálne zvýšiť Hujsa, no skóre sa menilo až o pár sekúnd, keď ďalšiu Andreaninom vyrazenú strelu poslal do siete Vaic. Na 3:0 gólom do šatne zvyšoval nepokrytý Liščák. Slovan pokračoval v útočnom snažení aj po prestávke. V 23. min mal opäť dostatok času na zakončenie Liščák a o 2 minúty neskôr vyhnal neistého Andreanina na striedačku od modrej pri presilovke Sersen. Striedajúci Kotvan vniesol do radov spoluhráčov väčší pokoj, tí sa navyše osmelili aj smerom dopredu. V hre bolo veľa nepresností, viazla súhra v prechode z obrany do útoku. V 34. min trafil kapitán reprezentačného výberu Mertel vyrážačku Hoviho, od ktorej sa ponad rameno bratislavského gólmana puk odrazil do siete - 5:1. Slovan sa v tretej tretine uspokojil s jasným vedením a aj keď sa mladíci snažili ešte znížiť, duel sa už prakticky len dohrával a pred oboma bránkami chýbal väčší vzruch. SITA