17. mája 2008

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 30. kola futbalovej Corgoň ligy 2007/2008

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 30. kola futbalovej Corgoň ligy 2007/2008: Artmedia Petržalka - Dukla Banská Bystrica 2:1 (1:1) Góly: 29. J. Kozák (z 11 m), 72. Piroška - 13. Poljovka, ŽK: 53. ...

BRATISLAVA 17. mája (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 30. kola futbalovej Corgoň ligy 2007/2008: Artmedia Petržalka - Dukla Banská Bystrica 2:1 (1:1) Góly: 29. J. Kozák (z 11 m), 72. Piroška - 13. Poljovka, ŽK: 53. Ľ. Vyskoč (B. Bystrica), rozhodujú: Vnuk - Sluk, Vindiš, 1500 divákov Za Starým bratislavským mostom mala v úvode väčšiu prevahu domáca Artmedia, ktorú mohlo víťazstvo posunúť bližšie k majstrovskému titulu. V prvých minútach mal dve príležitosti Pospěch, jeho oblúčik však skončil nad brvnom a neskôr pridlho váhal v šestnástke so zakončením. V 13. min z ničoho-nič udrelo na druhej strane, keď Poljovka z 25 m našiel dieru v Kamenárovom múre a zároveň aj sieť jeho bránky - 0:1. Po prvej dvadsaťpäťminútovke hlavičkoval Kozákov priamy kop Pospěch len do Borošovho náručia. Oveľa zaujímavejší okamih prišiel o dve minpty neskôr - Obžera po kontakte v pokutovom území hostí s Michalom Pančíkom spadol a rozhodca Vnuk na prekvapenie všetkých ukázal na biely bod. Po zdĺhavých protestoch hráčov Dukly bezpečne vyrovnal Kozák. Bystričania sa ani po inkasovanom góle nepoddali. Naopak, v ďalšom priebehu prvého dejstva to nebezpečne z diaľky skúšali Uškovic, Poljovka, M. Pančík i Velický. Po zmene strán mali v 51. min po zákroku Kamenára na Ďuriša aj hostia výhodu pokutového kopu, no domáci gólman skvelým zákrokom podržal svoj tím a vyrazil Uškovičovu strelu. Zverenci trénera Horného boli v druhom polčase prekvapujúco lepším tímom, dominovali najmä v strede poľa. V 63. min vystrelil tesne nad Pečovský, štyri minúty nato Velický krásne preloboval Kamenára, lopta sa však od brvna podľa rozhodcu neodrazila za bránkovú čiaru. Udrelo na druhej strane, keď Pospěchovu aktivitu umne zužitkoval striedajúci Piroška - 2:1. Dukla v zostávajúcich min predviedla ešte niekoľko pekných akcií, na výslednom skóre sa však už nič nezmenilo. V prípade, že Žilina vo večernom domácom stretnutí so Sencom nezíska všetky tri body, môžu Petržalčania oslavovať zisk druhého majstrovského titulu v histórii. AS Trenčín - ZTS Dubnica 1:1 (0:0) Góly: 54. Depetris - 81. Ľupták, ŽK: 54. Depetris, 74. Cs. Horváth, 77. Gergel - 34. Pleva, 40. Držík, 74. Adámik, 76. Bruško, rozhodovali: Olšiak - Rendko, Schmidt, 1055 divákov V považskom derby sa takmer polhodinu nič nedialo, domáci mali síce uzemnú prevahu z nej však gól nevyťažili. V 26. min mohol otvoriť skóre hosťujúci Kuzma, ale nikým nekrytý v pokutovom území mieril hlavou nepochopiteľne vedľa. O chvíľu nato sa ocitol za chrbátom dubnickej obrany Marček, no Perniš jeho strelu vyrazil, rovnako ako strelecký pokus Depetrisa o pár sekúnd neskôr. Pozornosť hosťujúceho brankára pokúšal aj pozorný Sluijter. Tesne sa pred koncom prvého polčasu dostal do ojedinelej šance Seye, keď sa presadil cez Čögleya, ale mieril vedľa. Trenčín vstupil do druhej polovice aktívne a po Hlohovského priťuknutí otvoril skóre zápasu nekrytý Deptris. Dubnica potom pridala a Trenčania často iba odkopávali lopty. V 80. min po skrumáži skončila lopta na brvne Volešákovej bránky. Ale už o minútu neskôr nádheným krížnym lobom vyroval Ľupták. Zúfalá snaha domácich už vyrovnavajúci gól nepriniesla. Slovan Bratislava - FC Nitra 3:2 (2:2) Góly: 28. Szabó, 32. Martin Tóth (vlastný), 83. Masaryk - 25. Karlík, 41. Gruber, ŽK: 19. Hanek - 19. Janíček, rozhodovali: Vlk - Balko, Kéry, 2369 divákov Hostia sa ujali vedenia v 25. min strelou Karlíka z 25 m do pravého horného rohu bránky. Slovan vyrovnal o dve minúty neskôr, po centri Slováka poslal Szabó z voleja prízemnou strelou loptu popri pravej žrdi za chrbát Hrošša. Svojho brankára v 32. min hlavou prekonal aj dezorientovaný Tóth. Nitra vyrovnala kuriózne v 41. min. Struhár na bránkovej čiare neustrážil Grubera, ktorého pomalá strela sa dokotúľala k pravej žrdi svätyne. Spytovať svedomie si môže aj brankár Mucha. Po zmene strán sa o strelenie víťazného gólu viac pokúšal Slovan, napokon sa mu to podarilo až v 83. min. Sedlák vybojoval loptu a Masaryk poslal loptu nekompromisne pod brvno Hroššovej bránky. MFK Ružomberok - MFK Košice 3:0 (1:0) Góly: 27. M. Bakoš, 56. Števko, 90.+ J. Maslo, ŽK: 2. Gallo, 43. Božok, 52. Kucka - 22. R. Cicman, 55. Školník, 88. Juhar, rozhodujú: Smolák - Brendza, Likavský, 2369 divákov Krásne počasie, napriek piatkovému večernému lejaku výborný terén - to boli priam ideálne podmienky na kvalitný futbal. A taký sa pod Čebraťom aj hral. Už po niekoľkých sekundách hry sa rútil na Putnockého Marek Bakoš, hosťujúci brankár jeho nedôraznú strelu zblízka kolenami vyrazil. Potom v rozpätí dvoch minút vyslali na košickú bránku strely Kucka a po ňom Božok, obe však mali skôr len propagačný charakter. V 14. min pohrozili hostia. Ján Maslo vyrobil hrúbku na hranici veľkého vápna, do následnej Novákovej strely stihol včas vložiť nohu Novotný. V ďalšom priebehu tón opäť udávali Ružomberčania a ich snaha zakrátko slávila úspech. V 27. min vybojoval loptu v strede ihriska Gallo, kolmicou vysunul Bakoša, ktorý umiestnenou strelou otvoril skóre - 1:0. Pre Bakoša to bol 8. presný zásah v sezóne. Domáci si potom vypracovali aj ďalšie šance, za tú najvydarenejšiu možno označiť Gallovu ďalekonosnú strelu z 25 m, ktorá len tesne minula svätyňu hostí. Druhý polčas začali o niečo aktívnejšie hostia, ktorí sa snažili čosi urobiť s výsledkom, avšak v rozhodujúcich momentoch im chýbala myšlienka. Potom opäť prišli chvíle Ružomberka. V 54. min sa po Bakošovej prihrávke v ideálnej palebnej pozícií ocitol Božok, jeho strela preletela len pár centimetrov vedľa ľavej žrde bránky. Ďalší výpad Liptákov o dve minúty nato však už bol gólový. Bakoš ako na tácke naservíroval Števkovi, ktorý si spomenul na svoje veľké chvíle pod Čebraťom a umiestnenou strelou nedal Putnockému najmenšiu šancu - 2:0. V 79. min fauloval Juhar vo vlastnom pokutovom území striedajúceho Kukoľa, píšťalka hlavného rozhodcu Smoláka však zostala nemá. Keď sa už zdalo, že do konca sa už nič nezmení, v úvodných sekundách nadstaveného času zatĺkol tretí klinec do košickej rakvy presnou strelou J. Maslo. FC ViOn Zlaté Moravce - Spartak Trnava 0:2 (0:1) Góly: 36. M. Guldan, 75. M. Hruška, ŽK: 27. Klabal, 32. Peter Farkaš, 39. Miroslav Tóth, 65. Minarčík, 82. M. Bednář - 30. Doležaj, 71. Niang Babacar, 88. M. Hruška, rozhodujú: Trutz - Slyško, D. Hrčka, 2362 divákov Prázdne sektory funklubov oboch súperov privítali aktérov stretnutia. V 9. min rozohral Ujlaky priamy kop, no Klabal zblízka nemieril presne. Vzápätí na opačnej strane centroval Hruška, ale Ďuriš z päťky napodobnil domáceho kapitána. V 12. min Ujlaky šikovne posunul loptu Juskovi a jeho strela takmer prekvapila Rybánskeho. Po polhodine hry Juska nabil Hözlovi, no jeho štipľavú strelu gólman hostí skrotil. V 32. min Hruškovu tečovanú strelu z priameho kopu Brezina len s námahou vyrazil. Do vedenia išiel Spartak v 36. min, keď nádejný Guldan exportnou strelou do šibenice nedal Brezinovi šancu - 0:1. V závere polčasu mal vyrovnanie na kopačke Ujlaky, ale z dobrej pozície mieril tesne vedľa. Po zmene strán domáci zvýšili aktivitu so snahou o vyrovnanie. Postupne neuspeli Pelegríny, Ujlaky aj Juska. V 60. min poslal Peter Farkaš do čistej gólovej pozície Jusku, no ten zoči-voči Rybánskemu neuspel. Skóre sa opäť menilo v 75. min, keď Kožuchovu strelu ešte Brezina vyrazil, no dobiehajúci Hruška bez problémov poslal loptu do siete - 0:2. V 79. min mal gól na kopačke Ujlaky po šikovnej narážačke s Tóthom, no z dobrej pozície netrafil bránku. Po prehre 0:2 domáci ťahajú nepríjemnú 5-zápasovú bez zisku bodu a bez streleného gólu. MŠK Žilina - FC Senec 1:0 (0:0) Gól: 81. Adauto, ŽK: 44. Lietava, 53. M. Ďurica, 56. Jež, 61. Adauto - 76. M. Bubenko, rozhodovali: P. Hrčka - E. Weiss, Poláček, 1326 divákov Uvoľnene hrajúci Senčania potrápili Žilinčanov. Gaucho skúšal strelecké šťastie už v 5. min, keď po centri Kuráňa hlavičkoval tesne vedľa pravej žrde. Ďalšiu šancu mal brazílsky útočník o chvíľu neskôr po vysunutí Pintem, ale žilinský stopér Pečálka zachránil. Žilinčania prvýkrát pohrozili v 11. min, Ježov tečovaný center hlavičkoval nad bránku Štyvar. O osem minút neskôr opäť Pinte centroval sprava na Gaucha, ale ten hlavičkoval len vedľa pravej žrde. Hostia mohli skórovať aj v 23. min, keď sa v šestnástke MŠK presadil cez Vladaviča Bubenko a jeho strela letela pár centimetrov nad žilinským brvnom. Desať minút pred prestávkou mal čistú gólovú príležitosť domáci Lietava, ale pred prázdnou svätyňou hostí nestihol prihrávku od Štyvara. Aj po zmene strán vyrážali hostia do nebezpečných útokov. Na Kuciakovu bránku poslali niekoľko striel, ktoré ju minuli len o pár centimetrov. V 56. min takmer skóroval tiesnený Medveď, ktorý však z 12 m netrafil žilinskú bránku. Po zmene na hrote žilinského útoku, sa aktivita MŠK smerom dopredu mierne zlepšila. V 69. min preniesol obranca Pekarík hru z pravej strany na ľavú a Tesákova strela z prvej skončila na vrchnej sieti. V 80. min mala Žilina ďalšiu gólovú príležitosť, Ďurica posunul Adautovi a jeho strelu zblízka brankár Novota len reflexívne vyrazil. Gól videli diváci o minútu neskôr. V rozhodenej obrane Senca naservíroval Adautovi loptu Jež a tentoraz to už brazílskemu legionárovi vyšlo. Rozhodol o osude inak vyrovnaného stretnutia. SITA