29. januára 2009

Súperkou S. Williamsovej vo finále dvojhry žien AO Safinová

Druhou finalistkou dvojhry žien na úvodnom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny Australian Open v Melbourne (19. januára - 1. februára, dotácia 23,14 milióna AUD, tvrdý povrch Plexicushion) sa stala ...

MELBOURNE 29. januára (WEBNOVINY) - Druhou finalistkou dvojhry žien na úvodnom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny Australian Open v Melbourne (19. januára - 1. februára, dotácia 23,14 milióna AUD, tvrdý povrch Plexicushion) sa stala Dinara Safinová. Trojka svetového rebríčka WTA Tour i tohto podujatia zvíťazila v ruskom derby vo štvrtkovom semifinále nad sedmičkou renkingu i žrebu Verou Zvonarevovou za 106 minút 6:3, 7:6 (4). V sobotu si Safinová v boji o titul zmeria sily s Američankou Serenou Williamsovou (2.), proti ktorej má nepriaznivú bilanciu 1:5. Finále bude zároveň priamym duelom o prevzatie postu svetovej jednotky od Srbky Jeleny Jankovičovej k 2. februáru.

Safinová vo štvrtok pod zatiahnutou strechou v Aréne Roda Lavera spočiatku prehrávala 0:2, ale okamžite vyrovnala, mala tri brejkbaly v rade na 3:2, zobrala súperke servis na 4:3, a potom ešte raz v deviatej hre. V druhom sete bola dvakrát o prerazené podanie vpredu finalistka z novembrových MS WTA Tour Zvonarevová, ale o dva roky mladšia Safinová osvedčila pevné nervy i bojovnosť. Pri skóre 2:3 i 5:6 sa dostala nazad. V tajbrejku viedla 3:1 a neskôr jej súperkin forhend do siete vo výmene dodal dva mečbaly. Hneď prvý premenila forhendovým krížnym obhodením na čiaru, čo potvrdil kontrolný systém Jastrabie oko.
V prvom štvrtkovom semifinále singlovej súťaže žien zdolala miestna šampiónka zo sezón 2003, 2005 a 2007 Serena Williamsová olympijskú víťazku z Pekingu 2008, Rusku Jelenu Dementievovú, za 99 minút 6:3, 6:4.