30. augusta 2008

Superpohár UEFA premiérovo pre Zenit

Víťazom 34. ročníka Superpohára UEFA sa v piatok na Štadióne Louisa II. v Monaku stal úradujúci držiteľ Pohára UEFA Zenit Petrohrad, ktorý zvíťazil nad aktuálnym víťazom Ligy majstrov Manchestrom ...

MONACO 29. augusta (WEBNOVINY) - Víťazom 34. ročníka Superpohára UEFA sa v piatok na Štadióne Louisa II. v Monaku stal úradujúci držiteľ Pohára UEFA Zenit Petrohrad, ktorý zvíťazil nad aktuálnym víťazom Ligy majstrov Manchestrom United 2:1 (1:0). Skóre prestížneho duelu otvoril gólom v poslednej minúte prvého polčasu kanonier Zenitu Pavel Pogrebňak. Ruský tím bol aj po zmene strán lepším tímom a v 59. min pridal druhý zásah do siete "červených diablov" Danny. O skorigovanie stavu sa v 73. min síce postaral stopér United Nemanja Vidič, ale keďže sa k nemu už nikto z hráčov v červenom nepridal, po záverečnom hvizde sa zo svojho i celkovo ruského premiérového triumfu tešil Zenit. Trofej tak získali i dvaja Slováci - Kamil Čontofalský a Tomáš Hubočan, ktorí sa však na ihrisku neobjavili. Pre Manchester to bol druhý neúspech z troch finálových účastí. Superpohár UEFA: Manchester United - Zenit Petrohrad 1:2 (0:1) Góly: 73. Vidič - 44. Pogrebňak, 59. Danny, ŽK 45. Scholes, 54. Anderson, 74. Tévez (všetci Manchester), ČK: Scholes (Manchester) rozhodovali: Bo Larsen - Sonderby, Norrestrand (všetci Dán.) Zostavy: Manchester: Van der Sar - G. Neville (76. W. Brown), R. Ferdinand, Vidič, Evra - Fletcher (61. Park Ji Sung), Scholes, Anderson (60. O´Shea), Nani - Tévez, Rooney Zenit: Malafejev - Aňukov, Križanc (70. Radimov), Puygrenier (62. Širokov), Šírl - Zyrjanov, Tymoščuk, Danny, Denisov - Dominguez (46. Aršavin), Pogrebňak SITA