Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

27. septembra 2020

Švajčiari nesúhlasia s návrhom nacionalistickej strany na obmedzenie počtu občanov EÚ pracujúcich v krajine


Tagy: referendum

Obyvatelia Švajčiarska v nedeľňajšom referende výraznou väčšinou odmietli návrh nacionalistickejZdieľať
switzerland_eu_referendum_88289 138b035f76be420aa508e2b5ef6f7cfa 676x451 27.9.2020 (Webnoviny.sk) - Obyvatelia Švajčiarska v nedeľňajšom referende výraznou väčšinou odmietli návrh nacionalistickej Švajčiarskej ľudovej strany na obmedzenie počtu občanov Európskej únie, ktorí môžu žiť a pracovať v ich krajine.


Rozhlasová a televízna spoločnosť informovala, že podľa čiastočného zrátania hlasov návrh odmietlo 61,3 percenta voličov a súhlas s ním vyslovilo 38,7 percenta hlasujúcich.

Vláda varovala, že ak návrh v referende prejde, znamenalo by to ďalšie napätie v širokých a lukratívnych vzťahoch Švajčiarska s EÚ. Mohlo by to viesť aj k recipročnému znevýhodneniu švajčiarskych občanov, ak by chceli žiť a pracovať v EÚ. V alpskej krajine žije zhruba 1,4 milióna občanov EÚ a približne 500-tisíc Švajčiarov žije v štátoch EÚ.

V podobnom referende v roku 2014 Švajčiari tesne odhlasovali obmedzenia pre občanov EÚ. Zákonodarcovia však odmietli úplne implementovať výsledky referenda, čo Švajčiarsku ľudovú stranu viedlo k opätovnému presadeniu referenda v tomto roku.


Zdroj: Webnoviny.sk - Švajčiari nesúhlasia s návrhom nacionalistickej strany na obmedzenie počtu občanov EÚ pracujúcich v krajine © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: referendum
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Medzi Arménskom a Azerbajdžanom vypukli boje o región Náhorný Karabach, hlásia desiatky zranených aj mŕtvych
<< predchádzajúci článok
V bratislavskej Dúbravke potvrdili COVID-19 u 14 klientov a dvoch zamestnankýň zariadenia pre seniorov

Švajčiari nesúhlasia s návrhom nacionalistickej strany na obmedzenie počtu občanov EÚ pracujúcich v krajine - diskusné fórum čitateľov