16. januára 2010

Svitko dokončil Dakar ako tretí Slovák v histórii

Slovenský motocyklový jazdec Štefan Svitko obsadil v záverečnej 14. etape 32. ročníka prestížnych motoristických pretekov Rely Dakar, ktorá viedla ...

BUENOS AIRES 16. januára (WEBNOVINY) - Slovenský motocyklový jazdec Štefan Svitko obsadil v záverečnej 14. etape 32. ročníka prestížnych motoristických pretekov Rely Dakar, ktorá viedla zo Santa Rosy do Buenos Aires a merala 707 km (meraný úsek 206 km), 17. miesto a v celkovej klasifikácii si udržal 13. priečku. Dvadsaťsedemročný člen tímu HANT Logomotion Slovakia vo svojej premiére na tzv. púštnej rely dokončil ako tretí slovenský jazdec po Jaroslavovi Katriňákovi (2007) a Ivanovi Jakešovi (2009) túto prestížnu súťaž.

V súťaži motocyklov vyhral záverečnú etapu Ruben Faria z Portugalska na KTM, celkovým víťazom sa tretí raz v kariére stal Francúz Cyril Despres na rovnakom stroji. Svitko zaostal v etape za Fariom o 8:27 min, celkovo stratil na Despresa 5:38:34 h.