Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

26. januára 2022

Taliani stále nepoznajú meno nového prezidenta, víťaza nepriniesol ani druhý deň hlasovaniaTalianski zákonodarcovia sa ani v utorok nezhodli na tom, kto by mal byť ďalším prezidentom krajiny. Svoje hlasy mohlo odovzdať 1 008 voliteľov, no ani druhý deň hlasovania, rovnako ako pondelok, nepriniesol ...Zdieľať
italy_presidential_elections_21797 f5c7e280cd5947d1be6357b9562d33a4 676x451 26.1.2022 (Webnoviny.sk) - Talianski zákonodarcovia sa ani v utorok nezhodli na tom, kto by mal byť ďalším prezidentom krajiny. Svoje hlasy mohlo odovzdať 1 008 voliteľov, no ani druhý deň hlasovania, rovnako ako pondelok, nepriniesol víťaza.

Kôl volieb bude zrejme viac


Počas prvých troch kôl, do stredy, je na zvolenie potrebná dvojtretinová väčšina. Počnúc štvrtkovým štvrtým kolom už bude kandidátom stačiť len jednoduchá väčšina - 505 hlasov.

I to sa však môže podľa agentúry AP ukázať ako zložité, pričom pripomína, že v minulosti niektoré talianske voľby prezidenta potrebovali viac ako tucet kôl hlasovania, raz dokonca 23.

Voľby nemajú jasný zoznam kandidátov


Voľba 13. prezidenta Talianska sa v pondelok začala bez jasného zoznamu kandidátov. Premiér Mario Draghi síce naznačil, že je ochotný kandidovať za prezidenta, ktorý má sedemročné funkčné obdobie, no koaličné strany sa obávajú, že by jeho odchod z čela vlády vyvolal predčasné voľby. Mandát súčasného parlamentu sa končí v roku 2023.


Zdroj: Webnoviny.sk - Taliani stále nepoznajú meno nového prezidenta, víťaza nepriniesol ani druhý deň hlasovania © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovensko poslalo ďalšiu humanitárnu pomoc krízou zasiahnutému Libanonu
<< predchádzajúci článok
Žena pri nastupovaní spadla pod idúci rýchlik, z hrôzostrašného incidentu vyviazla bez zranení (video)