24hod.sk    Zaujímavosti

31. januára 2020

Talianski zločinci chceli na diaľnici prepadnúť dodávku s miliónmi eurK pokusu o prepadnutie došlo zhruba 20 kilometrov južne od MilánaZdieľať
Talianski zločinci chceli na diaľnici prepadnúť dodávku s miliónmi eur

Obrovský požiar založil v noci na stredu na talianskej diaľnici A1 spájajúcej Miláno s Neapolom kriminálny gang po tom, čo sa neúspešne pokúsil prepadnúť obrnené vozidlo vezúce milióny eur. Informovala o tom agentúra DPA.


K pokusu o prepadnutie došlo zhruba 20 kilometrov južne od Milána, informovala v stredu talianska agentúra ANSA.

Pancierová dodávka vezúca peniaze vrazila do dvoch nákladných áut, ktorými lupiči zablokovali úsek diaľnice. Vodičovi dodávky sa však podarilo z tejto situácie vykľučkovať, nákladiak obísť a došoférovať až k neďalekej čerpacej stanici, kde hliadkovala polícia. Šofér sa popritom vyhol aj rozsypaným klincom a niekoľkým horiacim autám, ktoré gang na diaľnicu nastražil v snahe zmocniť sa dodávky.

V dôsledku incidentu bol na dlhé hodiny zatvorený približne trojkilometrový úsek diaľnice, na ktorej sa tak tvorili kolóny. Premávka sa do normálu vrátila okolo 09:00 ráno.

Spoločnosť Battistolli vyrábajúca vozidlá s balistickou ochranou, uviedla, že pri incidente sa nikto nezranil.

Agentúra AP s odvolaním sa na talianske médiá píše, že páchateľom, ktorých malo byť približne desať, sa podarilo z miesta činu utiecť, pričom polícia ich dosiaľ nedolapila.


   Tlač    Pošli

https://www.24hod.sk/talianski-zlocinci-chceli-na-dialnici-prepadnut-dodavku-s-milionmi-eur-cl732187.html