Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

02. apríla 2020

Taliban zastaví boje v oblastiach pod jeho kontrolou, ak sa tam rozšíri koronavírusMilitantné hnutie Taliban je pripravené vyhlásiť prímerie v oblastiach, ktoré má pod svojou kontrolou, pokiaľ sa tam rozšíri koronavírus. Oznámenie nasleduje po utorkovej výzve Bezpečnostnej rady ...Zdieľať
taliban 676x451 2.4.2020  - Militantné hnutie Taliban je pripravené vyhlásiť prímerie v oblastiach, ktoré má pod svojou kontrolou, pokiaľ sa tam rozšíri koronavírus.


Oznámenie nasleduje po utorkovej výzve Bezpečnostnej rady OSN, ktorá apelovala na znepriatelené strany v Afganistane, aby z dôvodu pandémie okamžite zložili zbrane a umožnili dodávky humanitárnej pomoci naprieč krajinou.

“Pokiaľ, bohchráň, vypukne epidémia v oblasti, ktorú kontrolujeme, potom zastavíme boje v tejto oblasti," uviedol v stredu pre tlačovú agentúru The Associated Press hovorca Talibanu Zabíhulláh Mudžáhid.

Dodal tiež, že v takomto prípade zaručia bezpečnosť zdravotníkom a humanitárnym pracovníkom, ktorí tam pricestujú, aby pomohli so zastavením šírenia nového vírusu.

Vláda na vyhlásenie Talibanu zatiaľ nereagovala. Afganistan má zatiaľ 196 potvrdených prípadov nákazy vrátane 24 obetí.


Zdroj: Webnoviny.sk - Taliban zastaví boje v oblastiach pod jeho kontrolou, ak sa tam rozšíri koronavírus © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Polícia zhabala v tuneli zo San Diega do Tijuany drogy za takmer 30 miliónov dolárov
<< predchádzajúci článok
Rakúsko má už viac nezamestnaných ako po 2. svetovej vojne. Čo najskôr chce spustiť ekonomiku

Taliban zastaví boje v oblastiach pod jeho kontrolou, ak sa tam rozšíri koronavírus - diskusné fórum čitateľov