20. októbra 2019

Tatar prispel asistenciou k víťazstvu Montrealu na ľade St. Louis

Tomáš Tatar z Montreal Canadiens v boji o puk s Davidom Perronom zo St. Louis Blues počas zápasu NHL, 19. októbra 2019. Foto: TASR/AP
New York 20. októbra (TASR) - Slovenský hokejista Tomáš Tatar prispel v sobotu v zámorskej NHL asistenciou k víťazstvu Montrealu Canadiens na ľade St. Louis Blues 5:2. Toronto v zostave s Martinom Marinčinom zdolalo Boston s Jaroslavom Halákom a Zdenom Chárom 4:3 po predĺžení. Halák vykryl 25 striel, o zisku dvoch bodov pre Maple Leafs rozhodol v 64. minúte Morgan Rielly.

Dallas s Andrejom Sekerom triumfoval na ľade Philadelphie 4:1. Tampa Bay s Erikom Černákom prehrala s Coloradom 2:6. Hokejisti New Jersey zdolali Vancouver 1:0. V 15. minúte si strelecký účet v profilige otvoril Jack Hughes, ktorého Devils tento rok draftovali z prvého miesta. Brankár Mackenzie Blackwood dosiahol čisté konto, keď chytil všetkých 25 striel Canucks.

Výsledky:

St. Louis - Montreal 2:5 /za hostí Tatar 0+1/, New Jersey - Vancouver 1:0, Arizona - Ottawa 5:2, Columbus - New York Islanders 2:3 pp, Philadelphia - Dallas 1:4, Pittsburgg - Vegas 0:3, Tampa Bay - Colorado 2:6, Toronto - Boston 4:3 pp, Nashville - Florida 2:3 pp a sn, Los Angeles - Calgary 4:1, San Jose - Buffalo 3:4