10. júna 2016

Tatran Prešov postúpil do Fortuna ligy. Návrat po troch rokoch

Na snímke hráči Tatrana Prešov oslavujú tretí gól v zápase 12. kola nadstavbovej časti DOXXbet II. Ligy skupiny o postup do Fortuna ligy vo futbale 1. FC Tatran Prešov - ŠKF Sereď v Prešove 10. júna 2016. Foto: TASR/Milan Kapusta
Prešov 10. júna (TASR) - Futbalisti 1. FC Tatran Prešov budú novým účastníkom slovenskej najvyššej súťaže. V piatok vyhrali v 12. kole Doxxbet II. ligy v skupine o postup nad ŠKF Sereď 3:0 a postúpili do Fortuna ligy.

Prešovčania víťazstvom nad Sereďou predbehli v tabuľke VSS Košice aj MFK Tatran Liptovský Mikuláš. V najvyššej slovenskej súťaži nahradia futbalistov Skalice, ktorí si v pozícii nováčika Fortuna ligy neudržali prvoligovú príslušnosť. Prešovčania sa do najvyššej súťaže vracajú po troch rokoch, keď ju opustili po sezóne 2012/2013.

Prešovčania sa postupovej šance chopili od prvých minút. Od začiatku boli aktívnejší než súper a v 17. minúte sa dočkali gólovej odmeny, keď sa v pokutovom území presadil Bartek - 1:0. Aktivita Prešovčanov neutíchala a po sérii nepremenených šancí prišiel gól "do šatne." Peter Katona si po chybe hostí vychutnal brankára Kopeckého a v závere prvého polčasu sa už tribúnami prešovského štadióna nieslo "Olá, olá, prvá liga volá."

Druhý polčas priniesol podobný obraz hry ako prvý. Prešovčania kontrolovali svoj náskok a početnými protiútokmi naďalej hrozili hosťom. V 68. minúte dostal domáci Micherda dostatok času i priestoru pred brankárom Kopeckým a upravil na 3:0. Tatran si už pohodlný náskok ustrážil a jeho hráči sa s početnou diváckou mohli radovať z postupu do najvyššej súťaže.

1. FC Tatran Prešov - ŠKF Sereď 3:0 (2:0)