13. novembra 2017

Tenis: Víťazné vstupy Federera a Zvereva do Turnaja majstrov v Londýne

Švajčiarsky tenista Roger Federer oslavuje po jeho výhre nad Američanom Jackom Sockom na koncoročnom tenisovom Turnaji majstrov ATP v Londýne 12. novembra 2017. Foto: TASR/AP
Londýn 13. novembra (TASR) - Švajčiarsky tenista Roger Federer zvíťazil na koncoročnom Turnaji majstrov ATP v Londýne nad Američanom Jackom Sockom v dvoch setoch 6:4, 7:6 (4) za 1:34 h. V druhom súboji skupiny Borisa Beckera si Nemec Alexander Zverev poradil s Chorvátom Marinom Čiličom v troch setoch 6:4, 3:6, 6:4.

Federerovi sa už v prvom geme podarilo prelomiť súperovo podanie. Sám pritom neomylne podával a prvý set získal vo svoj prospech 6:4. V druhom dejstve si obaja hráči spoľahlivo držali servis, v tajbrejku sa prejavili väčšie skúsenosti druhého nasadeného Švajčiara.

"V prvom zápase na každom turnaji je potrebné zvyknúť si na povrch, odskoky loptičky a tiež na prostredie. Mal som skvelý vstup do zápasu a to mi pomohlo sa trochu uvoľniť. Druhý set bol vyrovnaný, v tajbrejku mohol vyhrať aj súper, no urobil niekoľko dvojchýb a nevyšli mu dôležité údery. Som rád, že som to zvládol," povedal Federer, ktorý bojuje o svoj siedmy titul na podujatí, ktoré predtým vyhral v rokoch 2003, 2004, 2006, 2007, 2010 a 2011.