24hod.sk    Ekonomika

25. februára 2020

Tesco v Číne končí a zvažuje aj predaje obchodov v Thajsku a v MalajziiBritský maloobchodný reťazec Tesco odchádza z Číny. Svoj 20-percentný podiel v spoločnom podniku Gain Land predáva čínskemu partnerovi China Resources Holdings za 275 mil. GBP. Spoločný podnik ...Zdieľať
tesco 676x451 25.2.2020 (Webnoviny.sk) - Britský maloobchodný reťazec Tesco odchádza z Číny. Svoj 20-percentný podiel v spoločnom podniku Gain Land predáva čínskemu partnerovi China Resources Holdings za 275 mil. GBP.


Spoločný podnik Tesco vytvoril v roku 2014, ako súčasť postupného utlmovania aktivít v Číne. Predaj „Tescu umožní ďalej zjednodušovať svoje podnikanie a zameriavať sa na kľúčové operácie“, uviedla firma vo vyhlásení.

Podľa portálu bbc.com najväčší britský maloobchodný reťazec zvažuje aj predaje svojich obchodov v Thajsku a Malajzii a celkovo prehodnocuje svoju prítomnosť na ázijských trhoch.

(1 EUR = 0,83833 GBP)


Zdroj: Webnoviny.sk - Tesco v Číne končí a zvažuje aj predaje obchodov v Thajsku a v Malajzii © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/tesco-v-cine-konci-a-zvazuje-aj-predaje-obchodov-v-thajsku-a-v-malajzii-cl733365.html