20. marca 2019

TIPSPORT LIGA: Poprad zdolal Košice a postúpil do semifinále

Na snímke hráč Popradu Dávid Bondra (vpravo) a hráč Košíc Eduard Šedivý, v pozadí brankár Košíc Ján Laco počas zápasu šiesteho štvrťfinále play off hokejovej Tipsport Ligy medzi HK Poprad a HC Košice v Poprade 20. marca 2019. ...

Na snímke hráč Popradu Dávid Bondra (vpravo) a hráč Košíc Eduard Šedivý, v pozadí brankár Košíc Ján Laco počas zápasu šiesteho štvrťfinále play off hokejovej Tipsport Ligy medzi HK Poprad a HC Košice v Poprade 20. marca 2019. Foto: TASR Oliver Ondráš
Poprad 20. marca (TASR) - Hokejisti HK Poprad zvíťazili v stredajšom domácom 6. štvrťfinálovom zápase Kaufland play off Tipsport Ligy nad HC Košice 4:2 a postúpili do semifinále. V sérii uspeli 4:2 na zápasy a medzi štyrmi najlepšími tímami sa predstavia prvýkrát od roku 2015.

Poprad nastúpi proti víťazovi základnej časti z Banskej Bystrice, Nitra sa stretne so Zvolenom.

Semifinálové dvojice:

Banská Bystrica (1. po ZČ) - Poprad (4.)

Zvolen (2.) - Nitra (3.)

HK Poprad - HC Košice 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)

Góly: 4. Brejčák (Miller, Paukovček), 14. Abdul (Miner), 29. Belluš (Salija, Buzzeo), 59. Mlynarovič (Bondra) - 46. Haščák (Nagy), 52. Dudáš (Šedivý, Suja). Rozhodovali: Stano, Štefik - Gegáň, Gajan, vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 4323 divákov

/konečný výsledok série: 4:2/

HK Poprad: Vošvrda - Petran, Brejčák, Salija, Miner, Erving, Karalahti, Fabian, Ťavoda - Paločko, Mlynarovič, Svitana - Takáč, Zagrapan, Abdul - Bondra, Heizer, Buzzeo - Miller, Paukovček, Belluš

HC Košice: Laco - Slovák, Derljuk, Šedivý, Dudáš, Čížek, Pulli, Koch - Spilar, Suja, Nagy - Sýkora, Brophey, Hričina - Šerbatov, Ignatuškin, Haščák - Jokeľ, Galamboš, Klíma - Petráš

Lepší štart do zápasu mali domáci, ktorých hnali vpred zaplnené tribúny. Chybu hostí pri striedaní využil nekrytý Brejčák, ktorý tvrdou strelou otvoril skóre - 1:0. V 7. minúte mali domáci presilovku, v nej košický brankár Laco pohotovo zmaril šancu Takáča, po ktorej už puk smeroval do bránky. Tesný náskok dodal Popradčanom sebaistotu a tým sa v prvej časti darilo držať Košičanov mimo nebezpečných pozícií. V 14. minúte sa Minerova strela odrazila pred Abdula, ktorý spomedzi kruhov upravil na 2:0. V rušnej prvej tretine následne hostia nezužitkovali presilovku a v 18. minúte boli radi, že Svitana neskóroval z trestného strieľania.

Domáci sa v úvode druhej časti nesústredili iba na bránenie, ale viackrát sa dostali aj pred Laca. Ten mal v 25. minúte šťastie, keď strelu Brejčáka zastavila horná žrď. V 29. minúte hrali domáci presilovku o dvoch hráčov, v ktorej Belluš strelou bez prípravy upravil na 3:0. Košičania mali problém presadiť sa proti organizovanej hre domácich, šanca sa im však naskytla v závere druhej tretiny. Oslabenie domácich však nepotrestal Sýkora, ktorého strelu zmaril Vošvrda.

Hostia obnovili svoju nádej v 46. minúte, keď únik dvoch na jedného zakončil Haščák - 3:1. Košičania herne ožili, ďalší gól mohol dať Nagy po Haščákovej prihrávke, ale Vošvrdu zblízka neprekonal. Od 51. minúty dostal zápas nový náboj, keď na 3:2 z pohľadu Popradu upravil Dudáš. Viac však domáci Košičanom nedovolili a na konečných 4:2 uzavrel Mlynarovič pri hre hostí bez brankára.