15. marca 2016

Tirreno-Adriatico: Sagan je druhý v celkovom

Na archívnej snímke v strede slovenský cyklista Peter Sagan (Tinkoff) počas 4. etapy pretekov Tirreno-Adriatico s cieľom v Castro to Foligno 12. marca 2016. Foto: TASR/AP

San Benedetto del Tronto 15. marca (TASR) - Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil druhé miesto v celkovom poradí pretekov Tirreno-Adriatico, keď prehral s Gregom Van Avermaetom o jednu jedinú sekundu. Jazdec stajne Tinkoff strácal pred záverečnou 7. etapou, individuálnou časovkou na 10,1 km v San Benedetto del Tronto na lídra z Belgicka osem sekúnd. V utorok predviedol veľmi dobrý výkon, no z manka nakoniec dokázal zmazať iba sedem sekúnd a musel sa uspokojiť so striebrom. Van Avermaet zdolal slovenského pretekára aj v predchádzajúcej 6. etape, keď v záverečnom špurte vyhral o necelú galusku.

Utorňajšiu časovku vyhral švajčiarsky špecialista Fabian Cancellara časom 11:08 minút. Pre tridsaťštyriročného Spartaka to bolo už 72. profesionálne víťazstvo. Na druhom mieste skončil Francúz Johan Le Bon (+13 s) a tretí bol Nemec Tony Martin (+15 s). Sagan zaostal za víťazom o 24 sekúnd, keď skončil na tesne za najlepšou desiatkou.

Úradujúci majster sveta tak stále čaká na premiérové víťazstvo v tejto sezóne i v dúhovom drese, no z Tirrena si odnáša červený dres pre víťaza bodovacej súťaže.