24hod.sk    Zaujímavosti

10. januára 2021

Tisíce ľudí v Prahe protestovali proti opatreniam, mnohí nemali rúška (foto)V Prahe v nedeľu protestovali tisíce ľudí proti opatreniam, ktoré zaviedla vláda s cieľom zastaviť šírenie koronavírusu. Vystúpil aj ...Zdieľať
virus_outbreak_czech_republic_20892 c77c83cdb46f4d7f86f80febd0315a44 676x451 10.1.2021  - V Prahe v nedeľu protestovali tisíce ľudí proti opatreniam, ktoré zaviedla vláda s cieľom zastaviť šírenie koronavírusu.

 

Vystúpil aj exprezident KlausDemonštranti nedodržiavali rozostupy a mnohí nemali rúška. Na podujatí vystúpil aj bývalý prezident Václav Klaus.

"Prišiel som najmä preto, aby som vyjadril svoju bezvýhradnú podporu organizátorom i účastníkom tejto akcie," uviedol s tým, že podľa neho neexistuje žiadna "zázračná vakcína" a očkovať sa nenechá.Protest sa oficiálne začal o 14:00 a podľa polície sa na Staromestskom námestí zišlo približne tritisíc ľudí. Zasahovala aj polícia, ktorá zaistila jednu osobu. Porušenia vládnych nariadení oznámia príslušnému úradu.

 

 

Kritici tiež nie sú spokojní s očkovaním


Organizátori z iniciatívy Chcípl pes uviedli, že nariadenia vlády spôsobujú viac škody ako úžitku. Žiadajú, aby sa deti vrátili do škôl a otvorenie ekonomiky.

"Cieľom nedeľnej akcie je otvoriť Česko a upozorniť na existenčné problémy podnikateľov a živnostníkov spôsobené polovičatými rozhodnutiami vlády, ktoré nefungujú. Takisto aj na problémy ďalších poškodených skupín od školákov po športovcov," vyjadrili sa.

Kritici tiež nie sú spokojní s očkovaním. "Očkovanie mal vždy na starosti obvodný lekár, ktorý pozná pacienta celý život. Očkovanie musí byť dobrovoľné a prioritne pre osoby, ktoré to potrebujú a chcú. Existujú očkovacie preukazy a karty pacientov, načo chaoticky vytvárať ďalšie a ďalšie databázy," namietali.

Na demonštrácii sa zúčastnili okrem iných aj zástupcovia študentov, školských zariadení, športovísk, tanečných škôl, súkromní aj nemocniční lekári.


Zdroj: Webnoviny.sk - Tisíce ľudí v Prahe protestovali proti opatreniam, mnohí nemali rúška (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/tisice-ludi-v-prahe-protestovali-proti-opatreniam-mnohi-nemali-ruska-foto-cl748142.html