Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. apríla 2021

Traja astronauti sa vrátili zo stanice ISS na Zem, vo vesmíre strávili pol roka (video)Americká astronautka a jej dvaja ruskí kolegovia sa po šiestich mesiacoch na Medzinárodnej vesmírnej stanici (ISS) v sobotu vrátili na ...Zdieľať
kazakhstan_russia_space_station_55005 0bbf4ea9719b43c2811436432cb4ff11 676x451 17.4.2021 (Webnoviny.sk) - Americká astronautka a jej dvaja ruskí kolegovia sa po šiestich mesiacoch na Medzinárodnej vesmírnej stanici (ISS) v sobotu vrátili na Zem.


Vesmírna loď Sojuz s Kate Rubins z amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA) a Sergejom Ryžikovom a Sergejom Kud-Sverčkovom z ruskej vesmírnej agentúry Roskosmos pristála v stepi v Kazachstane o 10:55 miestneho času (6:55 stredoeurópskeho letného času). Šéf Roskosmosu Dmitrij Rogozin informoval, že všetci traja sa cítia dobre.

Trojica bola na ISS od 14. októbra. V súčasnosti sú na stanici siedmi ľudia. V novembri tam loď Crew Dragon Resilience firmy SpaceX dopravila Američanov Michaela Hopkinsa, Victora Glovera a Shannon Walker a Japonca Sóičiho Nogučiho.

Deviateho apríla sa k nim pridali astronaut NASA Mark Vande Hei a ruskí kozmonauti Oleg Novickij a Pjotr Dubrov.
Zdroj: Webnoviny.sk - Traja astronauti sa vrátili zo stanice ISS na Zem, vo vesmíre strávili pol roka (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zákon o zákaze držania psov na reťaziach prerokujú poslanci na začiatku mája
<< predchádzajúci článok
Rusi zadržali ukrajinského diplomata, v Petrohrade mal získavať utajené informácie

Traja astronauti sa vrátili zo stanice ISS na Zem, vo vesmíre strávili pol roka (video) - diskusné fórum čitateľov