12. novembra 2007

Trenčín - Slovan Bratislava 1:2

Futbal - Corgoň liga - dohrávka 16. kola: AS Trenčín - Slovan Bratislava 1:2 (0:1) Góly: 58. Godál - 3. Švestka, 81. Szabó, ŽK: 90.+ Lesák - 90.+ Dobrotka, rozhodovali: Straka - Ružbarský, Rendko, 300 ...

Futbal - Corgoň liga - dohrávka 16. kola:

AS Trenčín - Slovan Bratislava 1:2 (0:1)
Góly: 58. Godál - 3. Švestka, 81. Szabó, ŽK: 90.+ Lesák - 90.+ Dobrotka, rozhodovali: Straka - Ružbarský, Rendko, 300 divákov

Trenčín: Hodál (29. Volešák) - Gálik, Cs. Horváth, Kasálek, Jakúbek (77. Minarčík) - Jašurek, Lesák, Godál, Kleščík, Kamenský - Hlohovský
Slovan: D. Kiss - Janek, Švestka, Hanek, Szabó - M. Poliaček, Dobrotka, P. Sedlák (89. Struhár), Breznaník (72. Mojský) - Ľ. Meszároš, Sylvestr

Pred takmer prázdnymi tribúnami sa na ťažkom teréne hral podpriemerný futbal. Hosťujúcu taktiku výrazne podporil aj skorý gól, keď už v 3. min prekvapil Hodála spoza šestnástky Švestka. Slovanisti sa stiahli pred vlastné pokutové územie, odkiaľ vyrážali do brejkov. V 13. min skúšal rovnako z diaľky Sedlák, ale brankár AS bol tentoraz pripravený. Pri nasledujúcej akcie pomohol domácemu gólmanovi na čiare Jakúbek. Slovan mal viac z hry a Trenčanov takmer do ničoho nepustil. Až v 23. min sa dostali do veľkej príležitosti Jašurek a Godál, ale obaja trafili iba ležiaceho Kissa. O štyri minúty neskôr zachraňoval Hodál pred Meszárošom a po nepríjemnej zrážke ho musel vystriedať Volešák. Domáci mohli vyrovnať ešte v závere I. polčasu, ale Kamenský si ťažkú loptu nespracoval. Trenčania začali II. polčas aktívne, ale súperovho brankára neohrozili. V 58. min si však na dlhú loptu nabehol Godál a nechytateľnou strelou vyrovnal - 1:1. Vzápätí sa nudný príbeh duelu odvíjal najmä medzi šestnástkami. S pribúdajúcim časom Slovan získaval prevahu a opäť sa začal dostávať do šancí. V 79. min zblokovali nebezpečnú strelu Sylvestra obrancovia, ale už o dve minúty neskôr poslal priamy kop spoza hranice pokutového územia za chrbát Volešáka Szabó. Domáci síce belasých zatlačili, no znovu sa nedostali do gólovej príležitosti.