15. septembra 2017

Třinec zvíťazil nad Vítkovicami vďaka hetriku Tomáša Marcinka

Na archívnej snímke Tomáš Marcinko (vľavo).

Na archívnej snímke Tomáš Marcinko (vľavo). Foto: TASR/Martin Baumann
Praha 15. septembra (TASR) - Hokejisti HC Oceláři Třinec zvíťazili v piatkovom 4. kole českej extraligy nad HC Vítkovice Ridera 3:2. Všetky tri góly domácich strelil slovenský reprezentant Tomáš Marcinko.

Prvé dva zásahy z jeho hokejky prišli v prvej tretine, v druhej za hostí znižoval ďalší Slovák Radoslav Tybor. O tri minúty neskôr však Marcinko zavŕšil hetrik a tento gól sa napokon ukázal ako víťazný. V zápase sa predstavilo až sedem Slovákov, Marcinko a Vladimír Dravecký v drese Třinca, brankár Peter Hamerlík sedel na lavičke náhradníkov. Za hostí nastúpili okrem Tybora Ivan Baranka, Karol Sloboda, Peter Trška a Rastislav Dej.