Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

04. júna 2020

Trnava po dlhých rokoch nebude mať jarmok, mesto chce vymyslieť náhradný program


Tagy: jarmok

Tradičný trnavský jarmok v tomto roku po prvýkrát po dlhých rokoch nebude. Dôvodom sú podľa hovorkyne trnavskej radnice Veroniky Majtánovej opatreniaZdieľať
iko_4168 11 676x450 4.6.2020  - Tradičný trnavský jarmok v tomto roku po prvýkrát po dlhých rokoch nebude. Dôvodom sú podľa hovorkyne trnavskej radnice Veroniky Majtánovej opatrenia Úradu verejného zdravotníctva, ktoré zrejme neumožnia do konca roka organizovať podujatia s viac ako tisíckou návštevníkov. Tohtoročný Trnavský jarmok sa mal konať v polovici septembra.

Prídu o desiatky tisíc eurK jarmoku v Trnave patria stovky stánkov s rôznym tovarom, ale aj desaťtisíce návštevníkov. „Trnavčania tento rok síce nebudú môcť jarmočiť, ako boli zvyknutí, no radi by sme im to vynahradili iným programom. Sledujeme, ako sa situácia vyvíja, a sme pripravení vymyslieť vhodnú alternatívu v súlade s aktuálnymi opatreniami,“ povedal primátor Trnavy Peter Bročka.

Trnava rátala v tomto roku s príjmami od predajcov na úrovni 210-tisíc eur, z toho len stánkari mali zaplatiť 160-tisíc eur. Výdavky na organizáciu najväčšieho kultúrno – spoločenského podujatia v meste mali dosiahnuť 150-tisíc eur a zisk 60-tisíc eur.

Obľúbené aj za socializmu


Jarmoky majú v Trnave stáročnú tradíciu, v stredoveku sa konali aj niekoľkokrát za rok. Obľúbené boli aj v časoch socializmu, kedy boli príležitosťou na nákup inak nedostatkového tovaru. Po roku 1989 sa jarmok zatiaľ nekonal len jediný raz.

Tohtoročné jarmoky už zrušili aj mestá Hlohovec, Dunajská Streda, Galanta a viaceré ďalšie.


Zdroj: Webnoviny.sk - Trnava po dlhých rokoch nebude mať jarmok, mesto chce vymyslieť náhradný program © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: jarmok
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Smeráci v regiónoch môžu Fica udržať v kresle predsedu, má tam silnejšiu podporu ako Pellegrini
<< predchádzajúci článok
Trnava po dlhých rokoch nebude mať jarmok, mesto chce vymyslieť náhradný program

Trnava po dlhých rokoch nebude mať jarmok, mesto chce vymyslieť náhradný program - diskusné fórum čitateľov