Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

08. apríla 2021

Trom mestám hrozí, že prídu o právo hostiť ME. Medzi nimi aj Bilbao a Dublin, kde majú hrať SlováciAž trom mestám hrozí, že im Európska futbalová únia (UEFA) odoberie hostiteľské právo v súvislosti s tohtoročnými ...Zdieľať
switzerland_soccer_virus_outbreak_uefa_meeting_18267 b15040c4411644c5a3b8f0b65dfab990 e1611394615822 676x595 8.4.2021 (Webnoviny.sk) - Až trom mestám hrozí, že im Európska futbalová únia (UEFA) odoberie hostiteľské právo v súvislosti s tohtoročnými majstrovstvami Európy vo futbale. Ide o to, že nemecký Mníchov, španielske Bilbao a írsky Dublin nevedia zaručiť prítomnosť divákov na tribúnach počas vrcholného podujatia európskeho futbalu, ktoré je s ročným meškaním naplánované na 11. júna - 11. júla 2021.


Orgány verejného zdravia v týchto krajinách to neodporúčajú vzhľadom na vysoký stupeň ohrozenia počas pandémie koronavírusu. Informoval o tom aj portál Sport1.de, ktorý sa odvoláva na správu SID.

Zmena sa môže dotknúť aj Slovákov


V prípade možného škrtnutia Bilbaa a Dublinu by sa táto zmena výrazne dotkla aj slovenskej reprezentácie. Práve v týchto dvoch mestách by mali zverenci Štefana Tarkoviča odohrať všetky tri zápasy v rámci E-skupiny ME 2021. S Poliakmi a Švédmi by sa mali stretnúť 14.. resp. 18. júna v Dubline a so Španielmi by mali hrať 23. júna v Bilbau.

"Musíme sa dívať na zdravotnú situáciu v týchto krajinách. Je nepravdepodobné, že mestá zostanú organizátormi ME bez záruky účasti divákov na tribúnach. Predaj vstupeniek je jedným z najväčších zdrojov príjmov UEFA," uviedol prezident UEFA Aleksander Čeferin.

Prvý šampionát naprieč celou Európou


Výkonný výbor UEFA sa bude zaoberať formátom nadchádzajúcich ME na svojom zasadnutí 19. apríla 2021. Tohtoročný šampionát sa má uskutočniť prvýkrát v histórii naprieč celou Európou v dvanástich mestách a rovnakom počte krajín.

Podľa dosiaľ platného formátu budú hostiteľmi ME 2021 anglický Londýn, azerbajdžanské Baku, dánska Kodaň, holandský Amsterdam, írsky Dublin, maďarská Budapešť, nemecký Mníchov, rumunská Bukurešť, ruský Petrohrad, škótsky Glasgow, španielske Bilbao a taliansky Rím.


Zdroj: Webnoviny.sk - Trom mestám hrozí, že prídu o právo hostiť ME. Medzi nimi aj Bilbao a Dublin, kde majú hrať Slováci © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
EURÓPSKA LIGA: Arsenal remizoval so Slaviou
<< predchádzajúci článok
Uchov a ďalší ruskí atléti prišli o medaily, pre troch slovenských výškarov to znamená posun dopredu

Trom mestám hrozí, že prídu o právo hostiť ME. Medzi nimi aj Bilbao a Dublin, kde majú hrať Slováci - diskusné fórum čitateľov