Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

21. marca 2023

Ukrajina navýšila obranné výdavky, skoro všetky pôjdu na sektor národnej bezpečnostiUkrajinský parlament zvýšil obranné výdavky o 537,2 miliardy hrivien, uviedla v utorok predsedníčka rozpočtového výboru Roksolana Pidlasová. Návrh zákona o zvýšení výdavkov nadobudne platnosť po ...Zdieľať
russia_ukraine_war_04675 97af6a34a1ee47b3ad54539b8df36eab 676x451 21.3.2023 (SITA.sk) - Ukrajinský parlament zvýšil obranné výdavky o 537,2 miliardy hrivien, uviedla v utorok predsedníčka rozpočtového výboru Roksolana Pidlasová.


Návrh zákona o zvýšení výdavkov nadobudne platnosť po tom, ako ho podpíše prezident Volodymyr Zelenskyj. Informuje o tom portál Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Národná bezpečnosť


Pidlasová konštatovala, že 96,5 percenta dodatočných výdavkov bude smerovať do sektorov národnej bezpečnosti a obrany.

Na potraviny a finančnú podporu armády sa použije 518 miliárd hrivien. Časť z tejto sumy pôjde na nákup špeciálneho vybavenia, ako sú napríklad drony.

Rezervný fond


Na doplnenie rezerv štátneho rozpočtu pre nepredvídané a naliehavé opatrenia pôjde 19 miliárd hrivien, uviedla Pidlasová.

Tento rezervný fond obsahuje prinajmenšom 3 miliardy hrivien, ktoré sa majú použiť na jednorazovú finančnú pomoc rodinám padlých vojakov a 2 miliardy hrivien na výstavbu opevnení.Zdroj: SITA.sk - Ukrajina navýšila obranné výdavky, skoro všetky pôjdu na sektor národnej bezpečnosti © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kotlebovci navrhli vystúpenie Slovenska z NATO, ale parlament uznesenie neprijal
<< predchádzajúci článok
Sú „náznaky“, že Rusko požiadalo Čínu o smrtiacu pomoc, vyhlásil generálny tajomník NATO