Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

19. septembra 2023

Ukrajinská protiofenzíva neustále napreduje, Rusko má v okupovaných častiach viac ako 200-tisíc vojakovRusko má v okupovaných častiach Ukrajiny viac ako 200-tisíc vojakov. Ako referuje web Kyiv Independent, v rozhovore pre spravodajskú televíziu CNN to povedal predseda Zboru náčelníkov štábov ozbrojených síl USAZdieľať
russia_ukraine_war_58172 676x451 19.9.2023 (SITA.sk) - Rusko má v okupovaných častiach Ukrajiny viac ako 200-tisíc vojakov. Ako referuje web Kyiv Independent, v rozhovore pre spravodajskú televíziu CNN to povedal predseda Zboru náčelníkov štábov ozbrojených síl USA Mark Milley.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Aj keď Milley uznal, že ukrajinská protiofenzíva dosiaľ postupovala relatívne pomalším tempom, zdôraznil, že ukrajinská armáda „neplytvá silami" a neustále napreduje.

Podľa Milleyho nemožno pokračujúcu ukrajinskú protiofenzívu označiť za zlyhanie, keďže Ukrajina prelomila niekoľko ruských obranných línií a stále má čas na dosiahnutie ďalších výsledkov.


Milley nedávno vyhlásil, že Ukrajine zostáva v rámci protiofenzívy 30 až 45 dní, kým sa počasie nezhorší. Poznamenal však, že aj keby protiofenzíva dosiahla všetky svoje ciele, nestačilo by to na úplné vytlačenie ruských síl z Ukrajiny.

„Vyhnať všetkých 200-tisíc okupantov bude trvať značne dlho, čo výrazne presahuje rámec prebiehajúcej operácie," povedal Milley.


Zdroj: SITA.sk - Ukrajinská protiofenzíva neustále napreduje, Rusko má v okupovaných častiach viac ako 200-tisíc vojakov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Čaputová na Samite v New Yorku upozornila na rast chudoby, Valné zhromaždenie OSN vníma ako apel na všetkých (foto)
<< predchádzajúci článok
Sociálna poisťovňa zaviedla novinku, pomôže nespokojným klientom