12. augusta 2012

Usain Bolt a Mo Farah sa zabávali na stupňoch pre víťazov

Usain Bolt gestikulujúci ako "Mobot" a Mo Farah štylizovaný do podoby blesku. Dve najväčšie hviezdy súčasnej atletiky sa stretli po skončení programu na Olympijskom štadióne v ...

usain bolt LONDÝN 12. augusta (WEBNOVINY) - Usain Bolt gestikulujúci ako "Mobot" a Mo Farah štylizovaný do podoby blesku.

Dve najväčšie hviezdy súčasnej atletiky sa stretli po skončení programu na Olympijskom štadióne v Londýne na stupňoch pre najlepších a napodobňovali oslavné gestá, ktorými sú známi.

Bolt predviedol typické víťazné Britovo gesto už v cieli štafety na 4x100 m, ktorú vyhrali Jamajčania v novom svetovom rekorde.

Farah na olympijských hrách v Londýne ako siedmy muž histórie vyhral kombináciu behov na 5000 a 10 000 m a stal sa novým britským národným hrdinom.

Bolt zopakoval Peking 2008, keď sa presadil na 100, 200 i 4x100 m. Jeho víťazný štafetový finiš v štafete prišiel 75 minút po tom, čo Farah dokončil päťku. "Videli ste? To bolo niečo úžasné a neuveriteľné. Kto by si to pomyslel? Ten chlapík je legenda. Poznám Usaina už dlho a to, čo urobil pre šport, je úžasné. Je to síce stále iba človek, ale myslím si, že už nikdy nebudeme vidieť podobnú legendu, ako je on," uviedol pre Sky Sports Farah.

Bolt ešte pred olympijskými hrami sľúbil Farahovi, že napodobní jeho víťazné gesto.

Pri dobehu štafety si položil ruky na hlavu a vytvoril nimi akoby jedno veľké srdce. Pôvodne chcel gesto spraviť oveľa skôr, ale zabudol naň.

"Po individuálnych šprintoch som ho neurobil. Bol som taký nadšený z víťazstva, že som naň zabudol. Pred našimi pretekmi na 4x100 m som sledoval jeho víťazstvo na 5000 m. Vtedy som si spomenul na to, čo som mu sľúbil ešte pred olympiádou. Máme veľa spoločných vecí. Jeho výkon bol nádherný," povedal Bolt.