Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

12. októbra 2018

V Berlíne rozdajú v nedeľu prvé ceny Opus KlassikIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR Dano Veselský
Berlín 12. októbra (TASR) - Nemecká sopranistka Diana Damrauová, peruánsky tenorista Juan Diego Flórez, ruský pianista Daniil Trifonov či renomovaný Gewandhausorchester z Lipska budú medzi prvými laureátmi novej nemeckej hudobnej ceny Opus Klassik, ktorú v nedeľu 14. októbra po prvý raz slávnostne udelia v Berlíne.


Ocenenie vzniklo z iniciatívy hudobných koncernov, vydavateľstiev a organizátorov koncertov po tom, čo jeho predchodcu Echo Klassik zrušili po nedávnom škandále.

Trofej za celoživotné dielo udelia na galavečere legendárnej mezzosopranistke Christe Ludwigovej (90), vyplýva zo správy tlačovej agentúry DPA.

O obohatenie slávnostného večera by sa mali postarať napríklad violončelista Sheku Kanneh-Mason, ktorý hral i na svadbe britského princa Harryho a Meghan Markleovej, renomovaná zbormajsterka Suzy Digbyová či pianista švédskej skupiny Abba Benny Andersson.

Moderátorom večera, ktorý v nedeľu večer odvysiela druhý program verejnoprávnej nemeckej televízie ZDF, bude populárny Thomas Gottschalk.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nitrianska hudobná jeseň prináša koncerty i gitarový festival
<< predchádzajúci článok
Najkrajšie jablko roka 2018 dopestoval Milan Minárik z Novák

V Berlíne rozdajú v nedeľu prvé ceny Opus Klassik - diskusné fórum čitateľov