24hod.sk    Z domova

29. decembra 2020

V Bratislave a na západe Slovenska bolo zemetrasenie so silou 6,3 magnitúdyOtrasy hlásia obyvatelia viacerých mestských častí ako Dúbravka, Karlova Ves, Ružinov, Rača či Petržalka.Zdieľať
V Bratislave a na západe Slovenska bolo zemetrasenie so silou 6,3 magnitúdy

 

V Bratislave bolo v utorok okolo obeda pravdepodobne zemetrasenie. Otrasy hlásia obyvatelia viacerých mestských častí ako Dúbravka, Karlova Ves, Ružinov, Rača či Petržalka.

Na Slovensku pocítili ľudia v utorok zemetrasenie v Bratislave, Trnave, Šamoríne aj Nitre. TASR to potvrdil Kristián Csicsay z Ústavu vied o Zemi. Zemetrasenie na Slovensku bolo podľa neho v dôsledku utorkového zemetrasenia v chorvátskom Záhrebe.

Silné zemetrasenie s lokálnou magnitúdou 6,3 sa dnes o 12:19 nášho času vyskytlo 46 kilometrov juhozápadne od Záhrebu v Chorvátsku, hlási iMeteo.sk
 

Hasičský a záchranný zbor v Bratislave neeviduje v súvislosti so zemetrasením v Bratislavskom samosprávnom kraji žiadne škody ani zranenýchHasiči doteraz v súvislosti so zemetrasením nezaznamenali v Bratislavskom samosprávnom kraji (BSK) žiadne škody ani zranené osoby. TASR to potvrdili z operačného strediska Krajského riaditeľstva (KR) Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Bratislave.

"Operačné stredisko KR HaZZ v Bratislave zaznamenalo mierne zvýšený počet volaní od občanov," spresnili.

Správu budeme aktualizovať


   Tlač    Pošli

https://www.24hod.sk/v-bratislave-a-na-zapade-slovenska-bolo-zemetrasenie-so-silou-6-3-magnitudy-cl747575.html