Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. septembra 2019

V dohode o brexite sú stále nezhody, tvrdí írsky podpredseda vládyPodpredseda írskej vlády Simon Coveney, archívna snímka.Zdieľať
Podpredseda írskej vlády Simon Coveney, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Londýn 20. septembra (TASR) - Podpredseda írskej vlády Simon Coveney v piatok uviedol, že "náladová hudba" okolo dohody o odchode Británie z EÚ je lepšia, ale obe strany sú od seba názorovo aj naďalej veľmi vzdialené, napísala agentúra AP.


Coveney pre BBC povedal, že ešte stále existujú "závažné problémy" s riešením tzv. írskej poistky, teda pobrexitového režimu na hraniciach Írskej republiky, členskej krajiny EÚ, a Severného Írska, ktoré je provinciou Spojeného kráľovstva.

"Stále čakáme na seriózne návrhy zo strany britskej vlády," povedal Coveney. Súčasný návrh na riešenie problému írskej hranice, ktorý britský premiér Boris Johnson odmieta, je jediným prijateľným plánom na udržanie otvorených hraníc medzi oboma časťami írskeho ostrova.

Pokrok v rokovaniach o novej dohode o brexite sa v piatok bude usilovať dosiahnuť aj britský minister pre odchod Británie z EÚ Stephen Barclay, ktorý sa v Bruseli stretáva s hlavným vyjednávačom EÚ pre brexit Michelom Barnierom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Štôlňa svätá Helena na Kvetnici bude slúžiť aj na duálne vzdelávanie
<< predchádzajúci článok
R. Fico: Smer-SD predstaví kandidátku do volieb v krátkom čase

V dohode o brexite sú stále nezhody, tvrdí írsky podpredseda vlády - diskusné fórum čitateľov