Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

05. júla 2020

V Galícii pre koronavírus uzavreli oblasť so 70-tisíc ľuďmi, najväčšie ohniská nákazy súvisia s barmiÚrady v španielskej Galícii uzavreli v súvislosti so šírením nového koronavírusu oblasť so 70-tisíc ľuďmi. Ako informuje spravodajský portál BBC, ľudia žijúci v La Marina nesmú oblasť opustiť od ...Zdieľať
virus_outbreak_spain_54657 a83c113cdf744d66a952f0d74374c628 676x451 5.7.2020 (Webnoviny.sk) - Úrady v španielskej Galícii uzavreli v súvislosti so šírením nového koronavírusu oblasť so 70-tisíc ľuďmi. Ako informuje spravodajský portál BBC, ľudia žijúci v La Marina nesmú oblasť opustiť od pondelka až do piatka.

Rúška budú vonku povinné


Výnimku budú mať len ľudia cestujúci za prácou. Pohyb v rámci uzavretej oblasti však bude povolený, informovala regionálna vláda.

V rámci ďalších opatrení tiež na 50% zredukujú kapacitu barov a reštaurácií a ľudia budú musieť aj vonku nosiť ochranné rúška.

Podobný krok aj v Katalánsku


Regionálny minister zdravotníctva Jesús Vázquez Almuíňa uviedol, že najväčšie ohniská nákazy súvisia s barmi v oblasti. V súčasnosti Galícia registruje 258 prípadov ochorenia Covid-19.

V sobotu sa k podobnému kroku odhodlala aj regionálna vláda v Katalánsku, ktorá uzavrela oblasť s 210-tisíc obyvateľmi.

Španielsko je jednou z najhoršie zasiahnutých krajín v Európe. Dosiaľ tamojšie úrady potvrdili 250 545 prípadov nákazy a 28 385 úmrtí.


Zdroj: Webnoviny.sk - V Galícii pre koronavírus uzavreli oblasť so 70-tisíc ľuďmi, najväčšie ohniská nákazy súvisia s barmi © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rapper Kanye West opäť tvrdí, že kandiduje za amerického prezidenta
<< predchádzajúci článok
Nesmieme sa odkloniť od našich koreňov, povedal šéf parlamentu Kollár

V Galícii pre koronavírus uzavreli oblasť so 70-tisíc ľuďmi, najväčšie ohniská nákazy súvisia s barmi - diskusné fórum čitateľov