Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

10. augusta 2020

V júli oproti vlaňajšku výrazne klesol počet brigádujúcich študentov zarábajúcich do 200 eurV júli tohto roka evidovala Sociálna poisťovňa 63,3-tisíca dohôd o brigádnickej práci študenta bez dôchodkového poistenia. Oproti ...Zdieľať
gettyimages 1087919886 676x451 10.8.2020 (Webnoviny.sk) - V júli tohto roka evidovala Sociálna poisťovňa 63,3-tisíca dohôd o brigádnickej práci študenta bez dôchodkového poistenia. Oproti júlu minulého roka ide o pokles o 11,5-tisíca brigádujúcich študentov.


V porovnaní s júnom tohto roka počet študentov, ktorí pracovali na dohodu o brigádnickej práci a uplatnili si výnimku na platenie poistného na dôchodkové poistenie pri príjme do 200 eur mesačne, stúpol o viac ako 5-tisíc. V tlačovej správe o tom informoval hovorca Sociálnej poisťovne Peter Višváder.

Sociálna poisťovňa študentom pripomína, že v súvislosti s letnými brigádami nemajú voči nej žiadne oznamovacie povinnosti. Povinnosť však majú voči zamestnávateľovi, ak si chcú uplatniť výnimku na platenie poistného na dôchodkové poistenie z príjmu do 200 eur mesačne. V tom prípade študenti zamestnávateľovi predkladajú čestné vyhlásenie o uplatnení výnimky, pričom platí, že si ju môžu uplatniť v jednom kalendárnom mesiaci len na jednu dohodu a len u jedného zamestnávateľa.


Zdroj: Webnoviny.sk - V júli oproti vlaňajšku výrazne klesol počet brigádujúcich študentov zarábajúcich do 200 eur © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Muž predával liek na zníženie rizika infekcie koronavírusom, skončil za mrežami
<< predchádzajúci článok
Matka zabila štvorročné dvojičky, po ohavnom čine spáchala samovraždu

V júli oproti vlaňajšku výrazne klesol počet brigádujúcich študentov zarábajúcich do 200 eur - diskusné fórum čitateľov