Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. októbra 2018

V Mexiku sa zrútila budova nákupného strediska, sedem ľudí zomreloIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Monterrey 12. októbra (TASR) - Sedem mŕtvych si vyžiadalo v noci na piatok zrútenie nákupného strediska vo výstavbe v mexickom meste Monterrey. Ďalších najmenej deväť ľudí bolo nezvestných, informuje agentúra AP s odvolaním sa na miestnych predstaviteľov.


Tajomník miestnej rady Genaro García na tlačovej konferencii povedal, že v prípade obetí ide zrejme o stavebných robotníkov. Zranenia utrpelo ďalších 15 osôb.

Úrady v Monterrey uviedli, že práce na trojposchodovej budove v tomto severomexickom priemyselnom meste v štáte Nuevo León prebiehali bez potrebného povolenia.

K nešťastiu došlo pravdepodobne po tom, čo sa betónové tabule v konštrukcii prepadli a popadali jedna na druhú. Na fotografiách, ktoré zhotovili členovia civilnej ochrany, vidieť, ako záchranári vyťahujú zranených spod trosiek a pátrajú po ďalších uviaznutých.

V júli tohto roka došlo k čiastočnému zrúteniu nového nákupného strediska v južnej časti metropoly Mexiko, pripomína AP. Došlo k zlyhaniu jedného z nosných trámov, stredisko sa však prevádzkovateľom podarilo včas evakuovať, takže zranenia neutrpel nikto. Päť minút po ukončení evakuácie sa zrútili horné poschodia budovy. Napriek tomu, že spomínané nákupné centrum otvorili už v marci, stále na ňom prebiehali stavebné práce.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nicolás Maduro tvrdí, že Biely dom dal Kolumbii za úlohu zavraždiť ho
<< predchádzajúci článok
Júlová návšteva Trumpa stála britskú políciu takmer 18 miliónov libier

V Mexiku sa zrútila budova nákupného strediska, sedem ľudí zomrelo - diskusné fórum čitateľov