24hod.sk    Zo zahraničia

11. februára 2019

V Mjanmarsku zatkli Francúza, chcel preletieť dronom nad parlamentomIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TABLET.TV
Rangún 11. februára (TASR) - V Mjanmarsku zatkli francúzskeho turistu v súvislosti s nezákonným použitím dronu v blízkosti budovy parlamentu v hlavnom meste Nepjito. Informovala o tom v pondelok agentúra AFP s odvolaním sa na francúzske veľvyslanectvo a miestnu políciu. Mužovi hrozí až trojročný trest odňatia slobody.


Francúz, ktorého polícia identifikovala ako 27-ročného Arthura Desclauxa, sa pokúsil uskutočniť prelet dronom nad budovou parlamentu, čo je v Mjanmarsku nelegálne.

Podľa francúzskeho veľvyslanectva muža v súvislosti s použitím dronu pri budove parlamentu zatkli vo štvrtok 7. februára. Ambasáda dodala, že jeho rodinu už informovala a zamestnanci veľvyslanectva sa snažia docieliť jeho prepustenie.

Polícia uviedla, že voči Desclauxovi vzniesli obvinenia z porušenia príslušného zákona a v prípade usvedčenia mu hrozia až tri roky väzenia.

Za nelegálne použitie dronu uväznili v Mjanmarsku v roku 2017 dvoch zahraničných novinárov zo Singapuru a Malajzie spolu s jedným miestnym žurnalistom a ich vodičom. K činu sa priznali, súd im vymeral dvojmesačný trest väzenia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli

https://www.24hod.sk/v-mjanmarsku-zatkli-francuza-chcel-preletiet-dronom-nad-parlamentom-cl653200.html