25. februára 2020

V NHL sa hral iba jeden zápas a obranca Jaroš si pripísal asistenciu (video)

Tagy: NHL

V jedinom pondelkovom zápase NHL si Columbus poradil s Ottawou 4:3 po predĺžení. Do ...

joonas korpisalo jayce hawryluk nhl 676x451 25.2.2020 (Webnoviny.sk) - V jedinom pondelkovom zápase NHL si Columbus poradil s Ottawou 4:3 po predĺžení. Do štatistík produktivity sa zapísal aj slovenský obranca v službách Ottawy Christián Jaroš. Druhou asistenciou sa podieľal na úvodnom góle svojho tímu v 11. min z hokejky Connora Browna.

Ottawa neskôr opäť zásluhou Browna viedla 2:1 a vďaka Colinovi Whiteovi aj 3:2, ale posledné slovo mal v predĺžení 20-ročný švédsky útočník vo farbách Columbusu Emil Bemström.

"Celú sezónu som na to čakal. Nikdy predtým som neskóroval v predĺžení, preto som veľmi šťastný. Verím, že odteraz budem hrať dobre a s väčším sebavedomím," uviedol Emil Bemström na webe NHL.

Obranca Jaroš je šesťbodový

Jaroš sa ôsmykrát v tejto sezóne objavil v súťažnom zápase na ľade NHL. Celkovo odohral iba 6:32 min a okrem asistencie si pripísal aj jednu zablokovanú strelu.

Dvadsaťtriročný košický rodák má na konte 3 body za 3 asistencie v súťažnom ročníku 2019/2020. V produktivite Slovákov sa dostal na šieste miesto pred Tomáša Jurča s dvoma asistenciami. Celkovo v tejto sezóne bodovalo 10 slovenských hokejistov spomedzi obrancov a útočníkov. Okrem toho si dve asistencie pripísal aj brankár Jaroslav Halák.

Na čele je 55-bodový Tomáš Tatar z Montrealu, s veľkým odstupom patrí druhé miesto Richardovi Pánikovi z Washingtonu. Ten nazbieral 15 bodov.

Brankár Merzlikins sa zranil

Víťazstvo Columbusu zatienilo zranenie lotyšského brankára Eliva Merzlinkisa. S piatimi shutoutami líder medzi gólmanmi NHL v tejto sezóne musel dolu z ľadu 8:44 min pred koncom druhej tretiny po strete s útočníkom Ottawy Anthony Duclairom a už sa nevrátil. Dovtedy mal 16 zákrokov z 18 striel.

Nahradil ho Fín Joonas Korpisalo, ktorý absolvoval prvý zápas po zranení kolena od 29. decembra 2019. Pripísal si 14 zákrokov a prvé víťazstvo spred Vianoc. "Neplánoval som to. Je smutné, keď sa stane niečo také ako teraz Elvisovi. Určite som to tak nechcel," uviedol Korpisalo.

Výsledok - NHL

• pondelok

Columbus - Ottawa 4:3 po predĺžení (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
* Christián Jaroš (Ottawa) odohral 6:32 min, 1 asistencia, 1 zablokovaná strela

Zdroj: Webnoviny.sk - V NHL sa hral iba jeden zápas a obranca Jaroš si pripísal asistenciu (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy: NHL

Svet sa rozlúčil s Kobem Bryantom. Legendárny Michael Jordan ho nazval malým bratom (video)
Koronavírus ohrozuje štart klasiky Miláno – San Remo, na ktorej má štartovať aj Peter Sagan