24hod.sk    Z domova

28. januára 2021

V okrese Prievidza bolo zemetrasenie. Otrasy hlásia napríklad z Prievidze, Novák, Žiaru nad Hronom aj Banskej Bystrice.

Zdieľať
V okrese Prievidza bolo zemetrasenie. Otrasy hlásia napríklad z Prievidze, Novák, Žiaru nad Hronom aj Banskej Bystrice.

Na Slovensku zaznamenali seizmológovia zemetrasenie s lokálnym magnitúdom 3,1. Epicentrum bolo pri mestskej časti Nová Lehota v Handlovej. Pre TASR to potvrdil Kristián Csicsay z Ústavu vied o Zemi Slovenskej akadémie vied.


Celkovo dostali seizmológovia 35 dotazníkov od ľudí, ktorí zemetrasenie pocítili. Otrasy hlásia napríklad z Prievidze, Novák, Žiaru nad Hronom aj Banskej Bystrice. "Hĺbka zemetrasenia bola tri kilometre," priblížil Csicsay.


Mesto v súvislosti so zemetrasením neeviduje žiadne škodyMesto Handlová neeviduje v súvislosti so zemetrasením zo štvrtkového dopoludnia žiadne škody. Otrasy krátko pred 9.30 h cítili obyvatelia Handlovej nielen v Novej Lehote, ale i ďalších častiach mesta. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Jana Paulínyová.

"Viacerí obyvatelia najmä v lokalite Novej Lehoty mohli otrasy cítiť, avšak takéto lokálne zemetrasenie nespôsobuje žiadne škody. Otrasy s podobnou magnitúdou sa vyskytujú vo viac ako 100.000 prípadoch za rok," ozrejmila Paulínyová.

Škody či výjazdy v súvislosti so zemetrasením nezaznamenali ani hasiči, potvrdil pre TASR hovorca hasičov v Trenčianskom kraji Marián Petrík.

Zemetrasenie mali cítiť ľudia aj v okolitých obciach i v približne 20 kilometrov vzdialenej Prievidzi.

Na Slovensku zaznamenali vo štvrtok seizmológovia zemetrasenie s lokálnym magnitúdom 3,1. Epicentrum bolo pri mestskej časti Nová Lehota v Handlovej.

   Tlač    Pošli

https://www.24hod.sk/v-okrese-prievidza-bolo-zemetrasenie-otrasy-hlasia-napriklad-z-prievidze-novak-ziaru-nad-hronom-aj-banskej-bystrice-cl749068.html