24hod.sk    Ekonomika

18. januára 2010

V PSA nebudú dva roky prepúšťaťTrnavská automobilka PSA Peugeot Citroën Slovakia v tomto ani v nasledujúcom roku neprepustí žiadnych zamestnancov z dôvodu organizačných zmien. ...Zdieľať
PSA TrnavaFoto: SITA/Tomáš Benedikovič


TRNAVA 18. januára (WEBNOVINY) - Trnavská automobilka PSA Peugeot Citroën Slovakia v tomto ani v nasledujúcom roku neprepustí žiadnych zamestnancov z dôvodu organizačných zmien. Navyše zamestnanci automobilky zarobia od januára viac. Vyplýva to z kolektívnej zmluvy, ktorú spoločnosť uzatvorila s podnikovou odborovou organizáciou OZ KOVO. "Okrem zaručeného rastu základnej mzdy o 1,5 percenta ráta nová kolektívna zmluva aj s podstatným zvýšením variabilnej zložky mzdy. Individuálne a kolektívne odmeny zamestnancov automobilky sa pri splnení podmienok pre ich výplatu zvyšujú o minimálne 11,8 percenta oproti minulému roku," informovala Anna Maťová z oddelenia externej komunikácie automobilky. Zamestnanci PSA budú aj naďalej dostávať trináste platy, úhradu životného a úrazového poistenia v plnom rozsahu, ako aj príspevok na doplnkové dôchodkové sporenie a na rekreácie detí a dospelých. Zamestnávateľ prispieva tiež na prenájom, respektíve na odkúpenie podnikového bytu. "Samozrejmosťou je ponuka vozidiel Peugeot a Citroën za zvýhodnené ceny s pravidelným príspevkom automobilky počas doby trvania lízingu," dodala Maťová. Trnavská automobilka zamestnáva aktuálne viac ako 3 000 ľudí. Niekoľko tisíc ďalších zamestnancov našlo novú prácu u jej dodávateľov.

Automobilka v Trnave je technologicky najnovšou v skupine PSA Peugeot Citroën. Strategická investícia, ktorú francúzsky koncern oznámil v januári 2003, dosiahla do spustenia výroby 700 mil. eur. V júni 2006 sa rozbehla výroba modelu Peugeot 207. Už v prvom štvrťroku 2009 prišla na trh novinka Citroën C3 Picasso, ktorá sa vyrába výhradne na Slovensku. Investície do spustenia jeho výroby dosiahli ďalších 100 mil. eur. Aktuálne sa od júna 2009 v dvoch pracovných zmenách produkuje okolo 900 automobilov denne. Vlani opustilo výrobné pásy trnavskej automobilky viac ako 200 000 vozidiel, čo je o takmer 10 % viac, ako v roku 2008.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/v-psa-nebudu-dva-roky-prepustat-cl101192.html