24hod.sk    Kultúra

29. marca 2014

V salzburskom dome objavili stratený obraz Clauda MonetaNa archívnej snímke z 13. februára 2014 je dom Corneliusa Gurlitta v Salzburgu. Odborníci objavili 180 umeleckých diel - vrátane dlho strateného obrazu od Clauda Moneta - v dome nemeckého zberateľa v rakúskom Salzburgu.Zdieľať
Viedeň 29. marca (TASR) - Odborníci objavili 180 umeleckých diel - vrátane dlho strateného obrazu od Clauda Moneta - v dome nemeckého zberateľa v rakúskom Salzburgu. Informovala o tom v stredu rakúska štátna televízia ORF.


Muž diela zhromažďoval niekoľko desaťročí vo svojom mníchovskom byte. Diela objavili minulý mesiac medzi "vecami z domácnosti" Cornelia Gurlitta, v dome sa nachádzalo ďalších 60 diel.

Hodnota nájdeného Monetovho obrazu sa odhaduje na približne desať miliónov eur. Medzi ďalšími obrazmi sa nachádzali diela od Edouarda Maneta, Auguste Rodina a Pabla Picassa.

Nemecké úrady kontrolujú, či sa medzi dielami z Gurlittovho mníchovského bytu nachádzajú aj také, ktoré mohli byť ukradnuté nacistami, napísala agentúra AP.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/v-salzburskom-dome-objavili-strateny-obraz-clauda-moneta-cl279230.html