Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

24. júna 2021

V španielskom väzení zomrel podnikateľ John McAfee, v USA mu hrozili desiatky rokov väzeniaZakladateľ softvérovej spoločnosti McAfee zameranej na antivírusové programy, britsko-americký podnikateľ John McAfee, zomrel v stredu vo veku 75 rokov vo ...Zdieľať
image 676x463 24.6.2021 (Webnoviny.sk) - Zakladateľ softvérovej spoločnosti McAfee zameranej na antivírusové programy, britsko-americký podnikateľ John McAfee, zomrel v stredu vo veku 75 rokov vo väzenskej cele neďaleko Barcelony.

Pravdepodobne išlo o samovraždu


Dozorcovia sa ho snažili oživiť, ale väzenskí zdravotníci nakoniec vyhlásili, že je mŕtvy. Informovala o tom vo vyhlásení regionálna katalánska vláda.

„Príčinu jeho úmrtia prišla vyšetriť justičná delegácia," konštatuje vyhlásenie. Dodáva však, že všetko naznačuje, že išlo o samovraždu.

McAfeeho zatkli vlani v októbri na medzinárodnom letisku v Barcelone a vo väzení čakal na výsledok konania o vydaní do USA. Dôvodom jeho zadržania boli obvinenia z vyhýbania sa daniam v americkom štáte Tennesse.

Súd rozhodol o vydaní do USA


Podnikateľ zomrel len niekoľko hodín po tom, ako španielsky súd oznámil, že schválil jeho vydanie do USA, kde mu hrozilo odsúdenie na desiatky rokov väzenia.

McAfeeho softvérovú firmu v roku 2011 kúpila spoločnosť Intel za 7,68 miliardy dolárov. John McAfee, ktorý sa venoval aj propagácii kryptomien, bol známy ako odporca daní.

V roku 2012 bol hľadaný, aby vypovedal v súvislosti s vraždou jeho suseda v Belize, ale obvinený nebol.


Zdroj: Webnoviny.sk - V španielskom väzení zomrel podnikateľ John McAfee, v USA mu hrozili desiatky rokov väzenia © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovákov čaká už budúci týždeň preclievanie zásielok z tretích krajín, pomôže im Taxana či call centrum
<< predchádzajúci článok
Inkluzívne vzdelávanie je prínosom pre každé dieťa – na Slovensku je však zatiaľ výnimkou

V španielskom väzení zomrel podnikateľ John McAfee, v USA mu hrozili desiatky rokov väzenia - diskusné fórum čitateľov