Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. mája 2019

V Sudáne rokovania vlády s demonštrantmi prerušiliRokovania o prechode systému vládnutia v Sudáne k plne civilnej vláde prerušili na tri dni. Oznámili to vo štvrtok predstavitelia tamojšej vládnucej vojenskej rady, ktorí ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Chartúm 16. mája (TASR) - Rokovania o prechode systému vládnutia v Sudáne k plne civilnej vláde prerušili na tri dni. Oznámili to vo štvrtok predstavitelia tamojšej vládnucej vojenskej rady, ktorí požiadali demonštrantov o odstránenie barikád na cestách.


"Rozhodli sme sa pozastaviť rokovania o civilnej vláde na 72 hodín, aby sme pomohli pripraviť atmosféru na kompletizáciu dohody," vyhlásil v televíznom vystúpení šéf vojenskej rady generál Abdal Fattáh Burhán.

Demonštranti tak majú tri dni, aby odstránili zátarasy na cestách v metropole Chartúm, otvorili mosty spájajúce hlavné mesto s ostatnými regiónmi a "prestali provokovať bezpečnostné zložky", napísala agentúra AFP.

Sudánski vojenskí vládcovia a organizátori protivládnych protestov pritom v stredu informovali, že sa dohodli na trojročnom období prechodu k plne civilnej vláde.

Vládnuca vojenská rada obnovila rokovania s protestujúcimi v pondelok - po vyše týždni -, aby sa pokúsili nájsť spoločný základ pre vytvorenie prechodnej vlády. Už počas stretnutia prišli informácie, že sa koná "v optimistickejšej atmosfére" než predtým.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Trump počas summitu G20 navštívi Južnú Kóreu
<< predchádzajúci článok
Kandidáti na predsedu eurokomisie sa rôznia v názoroch na migráciu

V Sudáne rokovania vlády s demonštrantmi prerušili - diskusné fórum čitateľov