24. októbra 2017

V. Williamsovú zdolala na MS WTA Ostapenkovú po trojsetovej dráme

Američanka Venus Williamsová.

Američanka Venus Williamsová. Foto: TASR/AP
Singapur 24. októbra (TASR) - Americká tenistka Venus Williamsová dosiahla prvé víťazstvo na MS WTA Tour v Singapure. V utorňajšom zápase bielej skupiny zdolala ako nasadená päťka turnajovú sedmičku Jelenu Ostapenkovú po trojsetovej bitke 7:5, 6:7 (3) a 7:5. V druhom dueli skupiny nastúpili proti sebe Španielka Garbine Muguruzová-Blancová a Češka Karolína Plíšková.

Duel bol od začiatku veľmi vyrovnaný, obe hráčky mali od úvodu problém udržať si svoje podania. Ostapenková ich v prvom sete stratila štyri, Williamsová iba tri a tak triumfoval 7:5. Tridsaťsedemročná Američanka viedla v druhej sade 2:0, no náskok rýchlo premrhala, keď dvakrát po sebe stratila servis a razom prehrávala 2:3. Set nakoniec dospel do tajbrejku, v ktorom vyhrala o 17 rokov mladšia Lotyška 7:3, keď jej súperka nezískala pri svojom podaní ani jeden bod. V rozhodujúcom treťom dejstve sa obraz hry nezmenil a súperky si navzájom "kradli" servis. Záver zvládla lepšie skúsenejšia Američanka, ktorá ho ukončila forhendom do voľného rohu dvorca - 7:5.