Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. mája 2022

Vandali poškodili v Poprade pomník venovaný padlým sovietskym vojakom, zanechali Putinovi odkazPopradskí kriminalisti vyšetrujú poškodenie pomníka padlých vojakov Sovietskej armády, ktorý sa nachádza v parku pred železničnou stanicou v Poprade. Páchateľ či páchatelia ho poškodili niekedy v čase ...Zdieľať
gettyimages 464736054 676x448 17.5.2022 (Webnoviny.sk) - Popradskí kriminalisti vyšetrujú poškodenie pomníka padlých vojakov Sovietskej armády, ktorý sa nachádza v parku pred železničnou stanicou v Poprade. Páchateľ či páchatelia ho poškodili niekedy v čase medzi nedeľou a pondelkom.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Na viacerých miestach na pamätníku sa objavilo bielou farbou namaľované písmeno „Z“, poliaty bol aj červeno-hnedou tekutinou. Na pomníku niekto napísal aj nápis „vrahovia“ a tiež Putin je zločinec“. Škoda zatiaľ vyčíslená nebola. Agentúru SITA o tom informoval hovorca prešovskej krajskej polície Daniel Džobanik.

Poškodený pomník pochádza z roku 1945, je národnou kultúrnou pamiatkou a požíva ochranu v zmysle zákona o ochrane pamiatkového fondu. Popradský vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre zločin poškodzovania cudzej veci.Zdroj: Webnoviny.sk - Vandali poškodili v Poprade pomník venovaný padlým sovietskym vojakom, zanechali Putinovi odkaz © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Súd odročil hlavné pojednávanie v korupčnej kauze Dobytkár, neboli splnené podmienky
<< predchádzajúci článok
Putin robí taktické vojenské rozhodnutie o ofenzíve, riadi pohyb vojakov v Donbase