Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

10. augusta 2020

Vedci vypočítali, kedy nastane koniec sveta. Má ľudstvo vôbec šancu na prežitie?Podľa najnovších vedeckých výpočtov nastane koniec sveta v priebehu najbližších štyroch desaťročí. Odborníci Mauro Bologna a Gerardo Aquino na základe najnovších výpočtov uviedli, že vysoká miera ...Zdieľať
gettyimages 1098069466 676x422 10.8.2020  - Podľa najnovších vedeckých výpočtov nastane koniec sveta v priebehu najbližších štyroch desaťročí. Odborníci Mauro Bologna a Gerardo Aquino na základe najnovších výpočtov uviedli, že vysoká miera odlesňovania na planéte povedie k obrovskej katastrofe. Ľudstvo má podľa nich pred sebou už iba dve až štyri dekády.


Bologna a Aquino sa rozhodli analyzovať mieru odlesňovania na našej planéte a spotrebu zásob svetovej populácie. Podľa názoru uvedenej dvojice výskumníkov existuje až 90-percentná šanca, že naša civilizácia bude o niekoľko desaťročí minulosťou.

"Na základe porovnania súčasnej miery spotreby zdrojov a najlepších odhadov nárastu technologického tempa z nášho výskumu vyplýva, že ľudstvo má menšiu ako 10-percentnú šancu na prežitie veľkej katastrofy," píšu vedci vo svojej práci.

Ako podotkli Bologna s Aquinom, stromy plnia na Zemi mnoho úloh, ktoré sú nevyhnutné na prežitie ľudstva. Okrem produkovania kyslíka absorbujú oxid uhličitý, chránia pôdu a regulujú vodné hospodárstvo. Podľa týchto odborníkov rastúce tempo odlesňovania našej planéty spôsobí, že zvyšné množstvo stromov na Zemi nedokáže zvládnuť svoje funkcie, a to bude začiatok konca súčasnej civilizácie.


Zdroj: Webnoviny.sk - Vedci vypočítali, kedy nastane koniec sveta. Má ľudstvo vôbec šancu na prežitie? © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
One Day Jazz Festival pokračuje 4 koncertami pre verejnosť
<< predchádzajúci článok
Americké operácie TikToku by mohol kúpiť aj Twitter. Otázne však je, či má dostatok financií

Vedci vypočítali, kedy nastane koniec sveta. Má ľudstvo vôbec šancu na prežitie? - diskusné fórum čitateľov